Обіцянка Трампа Україні
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському невідкладно передати 10 ракет-перехоплювачів для зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) Patriot. Цю інформацію оприлюднило онлайн-видання Axios 8 липня, посилаючись на неназвані джерела.
Менше ракет, ніж планувалося
Згідно з даними Axios, така обіцянка Трампа фактично означає, що Україна отримає менше ракет для систем Patriot, ніж планувалося в межах призупиненої минулого тижня поставки. Трамп також пообіцяв допомогти знайти інші способи постачання ракет-перехоплювачів для українських зенітників.
Проблеми з постачанням
Однак, як зазначає видання, Трамп не хоче передавати Україні свої батареї Patriot. Натомість він запропонував Німеччині продати одну свою установку Patriot Україні, на додачу до тих, які Берлін вже надав Києву. За даними джерел, США і європейські союзники України могли б поділити між собою фінансовий тягар, пов'язаний з цим постачанням.
Переговори з Німеччиною
Проте, відповідної угоди з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом Трамп ще не досяг. Обговорення цього питання тривають. Раніше німецькі офіційні особи нагадували, що Німеччина вже передала Україні велику частку батарей ЗРК Patriot, які мала на озброєнні до 2022 року. У відсотковому співвідношенні, Німеччина надала Україні навіть більше, ніж самі США.
Проблеми з боєкомплектом
За даними українського спеціалізованого видання Defence Express, Німеччина вже поставила загалом три батареї Patriot з 12 наявних у Бундесвері. Проте значно проблемнішим є забезпечення боєкомплекту до них. Нинішні темпи виробництва протиракет MSE до Patriot PAC-3 компанією Lockheed Martin складають 600 одиниць на рік для всіх операторів цих комплексів у світі. Ще близько 30 протиракет PAC-3 MSE випускаються за ліцензією в Японії.
Висновки експертів
Ці ракети мають протибалістичні можливості, але для гарантованого знищення однієї російської балістичної або аеробалістичної ракети потрібно випустити дві-три протиракети з Patriot PAC-3. Про це зазначав днями німецький експерт Фабіан Гоффманн у спеціальній публікації на тему дефіциту систем ПРО і ракет до них у європейських країнах.
Таким чином, ситуація з постачанням ракет для України залишається складною, і подальші переговори між США, Німеччиною та Україною можуть визначити майбутнє обороноздатності країни.
Як повідомляє DW, питання постачання ракет залишається актуальним у контексті триваючої війни в Україні.