
Газета Wall Street Journal вважає, що господар Білого дому обрав програшну стратегію щодо України. "Президент Трамп випустив ще один залп проти України. Його неприязнь до президента Володимира Зеленського не є чимось новим. Трамп може віддати перевагу тому, щоби сконцентруватися на ядерній угоді з Іраном або його торговельній війні з Китаєм, але провал у Європі не вдасться перетворити на успіх в Азії чи на Близькому Сході. Чільний офіцер США нещодавно повідомив Конгресу, що Китай поставив 70 відсотків верстатів і 90 відсотків застарілих мікросхем, що дозволило росії перезапустити своє військове виробництво. І це є доказом взаємопов'язаності світових проблем, які переплітаються. Трамп ще може досягти домовленостей щодо України, але ця нинішня "остання" пропозиція врегулювання виглядає так, що надасть путіну можливість виграти війну зараз або згодом. Лиходії у світі це помітять, а головний біль Трампа тоді тільки почнеться", - прогнозує WSJ.
Наративи Білого дому та їх наслідки
Нідерландське видання de Volkskrant звертає увагу на те, як наративи Білого дому дедалі частіше нагадують російські. "За президента Джо Байдена Україну розглядали як жертву російської агресії, вона користувалася масштабною військовою підтримкою та мала обіцянку, що на переговорах "без України нічого не вирішуватиметься про Україну". Тепер з Білого дому чути російські позиції, а військова підтримка для України, схоже, добігає кінця. Це означає, що для путіна давня мрія москви - розкол між Америкою та її європейськими союзниками - нарешті стає досяжною. Україна затиснута в дипломатичних лещатах між двома великими державами. Європейські союзники поки що вирішили не засуджувати публічно радикалізм адміністрації Трампа, а пробувати за лаштунками згладжувати гострі кути. Питання в тому, чи це дієво, і чи вони таким чином не підривають власні безпекові інтереси. Наслідки винагороди за агресію відчують аж навіть на Тайвані, але перш за все у самій Європі", - пише de Volkskrant.
Тиск на Україну та відсутність вимог до росії
Британська The Guardian дивується тому, що США тиснуть тільки на Україну, нічого не вимагаючи від росії взамін. "Той факт, що Дональда Трампа не хвилюють суверенітет і безпека України або трансатлантичний альянс, а йдеться йому передусім про угоду з володимиром путіним, він навряд чи міг би чіткіше показати, як своєю нещодавньою атакою на Володимира Зеленського та раптовим скасуванням урядом США участі в мирних переговорах в Лондоні. Президент США каже, що угода вже майже готова, а витоки інформації свідчать про те, що Вашингтон готовий визнати анексований Крим російським, хоча москва навряд чи взагалі має відповісти взаємною поступкою. путін сповнений рішучості домагатися максимального просування російських інтересів, приділяє увагу кожній деталі, вміє вести переговори й переконаний, що час працює на нього. Для Трампа результат не має значення, головне для нього стверджувати, що він закінчив війну. Він не дуже цікавиться деталями і має звичку оголошувати ціну ще на початку переговорів", - коментує The Guardian.
Міжнародні наслідки визнання анексії Криму
Латвійська Neatkariga Rita Avize також застерігає від наслідків потенційного визнання анексії Криму. "Якби анексію Криму росією було визнано на міжнародному рівні, це означало б кінець нинішнього принципу непорушності кордонів, що в свою чергу загрожувало б новою хвилею зміщення кордонів у всьому світі. З усіма наслідками, що випливають із цього. Тому важко уявити, щоби Україна та Європа були б готові піти на такий крок. Інша ситуація з Трампом, для якого не писані ні закони, ні уроки історії і немає наслідків за власні вчинки. путін, який, на відміну від Трампа, чудово розуміє архітектуру глобальної політичної системи, намагається своїми вимогами досягти кілька цілей. Перш за все він переслідує найвищу із зараз досяжних для нього цілей: міжнародне визнання анексії Криму. Якщо це вдасться, це зруйнує існуючу систему, і можна легко продовжувати далі. За улюбленим принципом путіна: хто раз "прогнеться", той і надалі прогинатиметься. Він також робить ставку на те, що розкол між країнами Заходу поглибиться, оскільки в політичному середовищі в Європі надалі плекають великі надії, що США повернуться до табору "демократичних сил" або залишаться там", - пише Neatkariga Rita Avize.
Кремль та політика Трампа
Швейцарська Tages-Anzeiger пише про те, як у Кремлі радіють розколу між США та Європою завдяки політиці Трампа. "путін хоче зусилля Дональда Трампа щодо досягнення миру тягнути якомога довше. Відступити від власної позиції, про це для нього не може бути й мови. При цьому всі знають, що терпіння американського президента обмежене. Можливо, для москви закривається вікно для завершення війни в Україні на вигідних для неї умовах. путін це знає - і готовий ризикнути. Адже господар Кремля переслідує відразу кілька цілей, а невирішений конфлікт допомагає йому їх досягти. Поки Трамп тримається своєї лінії щодо України, це не лише тисне на Київ, але й дедалі більше розділяє Європу та США. У Кремлі відчувають, що Трамп своєю політикою щодо України зараз більше руйнує, ніж вирішує у Європі. Він точно йому не заважатиме в цьому. Водночас путін сподівається, що відносини між москвою і Вашингтоном нормалізуються, контакти відновляться, санкції знімуть. Він хотів би відокремити ці цілі від війни проти України і зберегти їх у часи, коли мирні ініціативи Трампа зазнають поразки", - зауважує Tages-Anzeiger.
Таким чином, ситуація навколо України залишається напруженою, а стратегія Трампа викликає занепокоєння серед міжнародних експертів. За даними DW, подальші дії США можуть мати серйозні наслідки для безпеки в Європі та світі.
війна в Україні міжнародна політика Путін Трамп УкраїнаТрамп вимагає угоди з росією: чи можлива мирна домовленість?
Президент США Дональд Трамп натякає на легкість укладення угоди з росією, але його підходи викликають занепокоєння. Чи зможе він досягти миру в Україні?
24 квітня 2025 р. 11:40
Трамп отримує поради щодо жорсткішого підходу до путіна
Високопосадовці США радять Трампу бути обережнішим у переговорах з росією, вказуючи на відсутність реального інтересу путіна до миру.
15 квітня 2025 р. 09:25
Трамп відновлює відносини з Москвою, ігноруючи Україну
Дональд Трамп повернувся до Білого дому, змінивши курс зовнішньої політики США на користь Росії, що викликало занепокоєння в Україні та Європі.
03 березня 2025 р. 16:48
Трамп зраджує Україну: європейські ЗМІ про скандал у Білому домі
Скандальна зустріч Трампа з Зеленським у Вашингтоні викликала резонанс у європейських медіа, які обговорюють наслідки для України та Заходу.
01 березня 2025 р. 11:48