Тривала розмова між Трампом і путіним
19 травня 2025 року президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом росії володимиром путіним, яка тривала понад дві години. Після завершення бесіди путін охарактеризував її як "змістовну, відверту і дуже корисну". За інформацією російських пропагандистських ЗМІ, путін подякував Трампу за участь США у відновленні прямих переговорів між москвою та Києвом.
Позиція росії щодо миру
путін заявив, що росія виступає за зупинку бойових дій, але підкреслив необхідність вироблення ефективних шляхів до миру. Він також зазначив, що москва готова працювати над меморандумом з Україною, який включатиме припинення вогню. За словами російського президента, важливо знайти компроміси, які влаштують усі сторони конфлікту.
Відновлення контактів
путін також повідомив, що контакти між учасниками перемовин у Стамбулі вже "відновилися". Він вкотре наголосив на важливості усунення "першопричин" війни. За даними західних ЗМІ, перед розмовою з путіним Трамп поспілкувався з президентом України Володимиром Зеленським, і вони планують ще раз обговорити ситуацію в понеділок.
Попередні розмови
Ця розмова стала вже третьою між Трампом і путіним з моменту, коли Трамп вдруге обійняв посаду президента США у січні 2025 року. Перше спілкування відбулося 12 лютого, після чого Трамп дав вказівку високопосадовцям США розпочати переговори щодо припинення війни в Україні. Другий раз президенти спілкувалися 18 березня, коли путін формально погодився на тимчасове припинення атак на українські енергетичні об'єкти.
Спекуляції про контакти
Журналіст Боб Вудворд у своїй книзі "Війна" зазначав, що Трамп мав прямі розмови з путіним до семи разів після виходу з Білих домів у 2021 році. На запитання про це Трамп відповів, що "якщо я це робив, це розумно". Кремль спростував ці твердження, як і інформацію про контакти Трампа з путіним після його обрання президентом у листопаді 2024 року.
Ця розмова між Трампом і путіним підкреслює продовження дипломатичних зусиль щодо вирішення конфлікту в Україні, який триває з 2022 року. За даними DW, обидві сторони висловлюють готовність до діалогу, проте реальні кроки до миру ще залишаються невизначеними.