Трамп обіцяє мир за 24 години
За даними BBC, Минулого року Дональд Трамп обіцяв, що закінчить війну в Україні за "24 години". Однак минулого тижня він заявив, що конфлікт не буде вирішено, поки він і президент росії володимир путін не зустрінуться особисто, щоб обговорити ситуацію.
Розмова з путіним
У понеділок, після двогодинної телефонної розмови з путіним, Трамп зазначив, що умови мирної угоди можуть бути обговорені лише між росією та Україною, можливо, з допомогою Папи Римського. Незважаючи на це, президент США не втрачає оптимізму щодо перспектив миру, публікуючи в соціальних мережах, що учасники конфлікту "негайно розпочнуть" переговори про припинення вогню та закінчення війни.
Різні погляди на мир
Ця позиція Трампа дещо суперечить російському погляду. путін лише зазначив, що його країна готова працювати з Україною над "меморандумом про можливу майбутню мирну угоду". Обговорення меморандумів і "можливого майбутнього" миру навряд чи є надійною основою для швидкого укладення тривалих угод. путін знову підкреслив, що будь-яке вирішення має враховувати "корінні причини" війни, які росія раніше стверджувала, що є бажанням України наблизитися до Європи.
Загроза відмови США від переговорів
Є ймовірність, що останні заяви Трампа щодо війни в Україні можуть свідчити про те, що США врешті-решт відмовляться від переговорного столу. "Великі егої" беруть участь у процесі, але я думаю, що щось станеться," - сказав Трамп у понеділок. "А якщо ні, я просто відступлю, і їм доведеться продовжувати". Однак такий крок супроводжується своїм набором питань і ризиків. Якщо США відмовляться від війни, як також загрожували віце-президент Дж.Д. Ванс і державний секретар Марко Рубіо, чи означає це, що США також припинять будь-яку військову та розвідувальну підтримку України? Якщо це так, то це може бути розвитком, якого росія, з її більшими ресурсами в порівнянні з Україною, позбавленою американської підтримки, з нетерпінням чекає.
Занепокоєння України
Ця перспектива викликає занепокоєння у президента України Володимира Зеленського. "Для всіх нас важливо, щоб Сполучені Штати не дистанціювалися від переговорів і пошуку миру," - сказав він у понеділок після розмови Трампа з путіним.
Перспективи переговорів
Відкинувши риторику понеділка, здається, що Україна та росія готові продовжити якісь переговори – і будь-які розмови в будь-якій формі є прогресом після майже трьох років війни. Проте залишається невизначеним, чи буде російська делегація більшою, ніж низькорівнева делегація, яка прибула до Стамбула для зустрічі з українцями минулої п'ятниці. Трамп обіцяє зменшення санкцій проти росії – а також нові торгові угоди та економічні інвестиції – як спонукання, яке змусить путіна піти на мирну угоду. Він знову згадав про це у своїх коментарях після розмови.
Напруженість залишається
З іншого боку, не обговорювалися жодні негативні наслідки, такі як нові санкції проти російських банків і енергетичних експортерів. Минулого місяця президент США попередив, що не потерпить, щоб путін "тягнув мене за собою" і сказав, що росія не повинна націлюватися на цивільні райони. Але вчора росія здійснила найбільшу атаку дронів за всю війну на українські міста, і розмова між двома світовими лідерами чітко показує, що будь-яке припинення вогню або мирна угода все ще здаються далекими від реальності.