Економіка

Трамп анонсував зниження мит для Китаю на фоні торгової війни

Президент США Дональд Трамп оголосив про можливе зниження мит на китайські товари, що може змінити хід торгової війни між США та Китаєм.

За даними Forbes, Президент США Дональд Трамп дав зрозуміти, що його торгова війна з Китаєм може кардинально змінитися на тлі волатильності ринку, заявивши, що високі мита на китайські товари «суттєво знизяться, але не будуть нульовими», пише CNN 23 квітня.

Трамп зазначив, що «145% – це дуже багато, і так багато не буде», підкреслюючи, що мита суттєво зменшаться, але не зникнуть зовсім. Ці коментарі, зроблені в Овальному кабінеті, можуть свідчити про послаблення жорсткої риторики, яка домінувала в останні тижні, коли мита для Китаю перевищили позначку в 145%.

Заяви Трампа були зроблені у відповідь на коментарі міністра фінансів Скотта Бессента, який раніше того ж дня зазначив, що високі митні ставки фактично наклали ембарго на торгівлю між США та Китаєм. Зміна тону Трампа не залишилася непоміченою в Китаї, де хештег «Трамп злякався» став популярним на платформі Weibo, набравши понад 110 млн переглядів.

Міністерство закордонних справ Китаю відреагувало на коментарі Трампа, заявивши, що США повинні «припинити свої погрози та примус» і взаємодіяти з Китаєм на основі рівності та взаємної поваги, якщо вони хочуть укласти угоду. Представник міністерства Го Цзякунь підкреслив, що позиція Китаю ясна: «ми не хочемо воювати, але й не боїмося воювати».

На приватній інвестиційній конференції, організованій JP Morgan Chase, Бессент також висловив думку, що торговельна війна з Китаєм не може тривати вічно, і очікує, що напруженість зійде нанівець у найближчому майбутньому. За словами джерела, Бессент заявив інвесторам, що метою є відновлення балансу у торгівлі, а не повний розрив відносин між США та Китаєм.

Ця оцінка сприяла зростанню фондових індексів на Волл-стріт, які досягли найвищих значень після заяв Бессента.

Контекст: Дві найбільші економіки світу ввели рекордні мита один проти одного в ході торгової війни, яка загострилася, порушивши світові ринки та ланцюги поставок. Китай, у відповідь на дії США, підвищив мита на американські товари до 125% та вжив заходів щодо контролю експорту. Трамп, незважаючи на напруженість, наполягав на тому, що має «дуже добрі стосунки» з китайським лідером Сі Цзіньпіном, сподіваючись на переговори. Проте, Сі розпочав дипломатичну кампанію з іншими торговими партнерами, щоб протистояти спробам США ізолювати Китай економічно. 22 квітня Трамп знову висловив сподівання, що Сі сяде за стіл переговорів і пообіцяв бути «дуже любʼязним».