
Нова загроза для автомобільної промисловості
Політики в Німеччині закликають Європейський Союз рішуче відреагувати на 25-відсоткові мита на імпорт автомобілів, анонсовані президентом США Дональдом Трампом. Як зазначив експерт Християнсько-демократичного союзу з зовнішньої політики Армін Лашет, "відповідь може бути тільки на європейському рівні, оскільки зовнішня торгівля належить до повноважень ЄС".
Лашет вважає, що ЄС слід використовувати двосторонній підхід, як і під час першого президентського терміну Трампа, погрожуючи відповідними митами та пропонуючи переговори. Інший експерт ХДС Норберт Рьоттґен закликав до спокійної реакції на загальноєвропейському рівні, підкреслюючи важливість демонстрації рішучості з боку ЄС.
Вплив на автомобільну промисловість
Об'єднання німецької автомобільної промисловості (VDA) вважає, що майбутні мита є "фатальним сигналом для вільної та заснованої на правилах торгівлі". Глава VDA Гільдеґард Мюллер зазначила, що це істотне навантаження як на підприємства, так і на глобальні ланцюги постачання автопромисловості. Вона також підкреслила, що споживачі, зокрема в Північній Америці, зіткнуться з негативними наслідками.
Об'єднання закликало до негайних переговорів між США та ЄС щодо двосторонньої угоди. Водночас, за оцінками Інституту світової економіки (IfW) в Кілі, Німеччина лише обмежено постраждає від наслідків політики Трампа. Валовий внутрішній продукт ФРН у короткостроковій перспективі знизиться на 0,18 відсотка, оскільки багато німецьких автовиробників розширили свої виробничі потужності в США.
Реакція Європейської Комісії
Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн висловила глибокий жаль з приводу рішення Трампа. Вона зазначила, що мита негативно вплинуть на ведення бізнесу та призведуть до неприємних наслідків для споживачів у США та ЄС. Фон дер Ляєн запевнила, що Брюссель продовжить пошук рішень шляхом переговорів, захищаючи свої економічні інтереси.
Що далі?
Як повідомлялося, 26 березня Трамп анонсував запровадження 25-відсоткових мит на автоімпорт з 2 квітня. Ця ставка діятиме на додаток до наявних тарифів, але не поширюватиметься на автомобілі, вироблені в США. Найбільшими автовиробниками в США є концерни General Motors, Ford і Stellantis, на частку яких припадає близько половини автомобілів, що випускаються в країні. Однак США імпортують значну частину двигунів та інших компонентів, що може загрожувати німецьким автовиробникам, оскільки США є для них найважливішим ринком збуту. У 2024 році на частку США припало 13,1 відсотка всього експорту нових автомобілів із ФРН.
За даними DW, ситуація продовжує розвиватися, і подальші кроки з боку ЄС та США залишаються під питанням.
автомобільна промисловість економіка Європейський Союз імпорт торгівляТарифна манія сша: габек попереджає про глобальні наслідки
Віцеканцлер Німеччини роберт габек заявив про загрозу нових мит сша для світової економіки. Він закликав до переговорів замість конфронтації.
03 квітня 2025 р. 09:48
Торгові мита Трампа: Porsche та Mercedes втрачають мільярди
Porsche та Mercedes постраждають від нових мит США, які можуть коштувати їм €3,4 млрд. Виробники змушені підвищувати ціни або переносити виробництво.
27 березня 2025 р. 18:24
Тарифи трампа на автомобілі: Європа готує відповідь
Німеччина заявила, що не піддасться тиску сша через нові тарифи на автомобілі. Європа планує рішучі дії у відповідь на загрозу трампа.
27 березня 2025 р. 12:35