Економіка

Торговий дисбаланс: Трамп звинуватив ЄС у несправедливості

Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з ірландським прем'єром висловив занепокоєння щодо торгового дисбалансу з Ірландією та звинуватив ЄС у несправедливому ставленні до США.

Трамп про торговий дисбаланс

Під час двосторонньої зустрічі з ірландським прем'єром Міхалом Мартіном президент США дональд трамп підняв питання "масштабного" торгового дисбалансу з Ірландією. Він також звинуватив Європейський Союз у тому, що той "дуже погано" ставиться до США. Ці коментарі пролунули в рамках традиційних святкувань Дня святого Патрика, які проводить ірландський уряд.

Відповідь ЄС на тарифи

Раніше в середу Європейський Союз оголосив про намір ввести контратарифи на товари з США на суму 26 мільярдів євро (28 мільярдів доларів) з наступного місяця. Трамп зазначив, що це рішення викликане його власними тарифами у 25% на імпорт сталі та алюмінію, які набрали чинності вночі. "Це викликало "погане ставлення" з боку ЄС, і тепер наша черга," - сказав трамп.

Двосторонні інвестиції

Мартін відповів трампу, що іноземні інвестиції є двостороннім процесом, підкресливши, що Ірландія "інвестує набагато більше в Америку зараз." Трамп також зазначив, що ЄС був "створений для того, щоб скористатися Сполученими Штатами." Коли його запитали, чи Ірландія також користується перевагами, трамп відповів: "Звичайно."

Політичні бойкоти

Трамп також заявив, що не знав про бойкот святкувань Дня святого Патрика деякими політичними партіями через позицію адміністрації щодо Гази. Серед тих, хто відмовився від участі, були Sinn Féin, Соціал-демократична і трудова партія (SDLP) та Альянс.

Підтримка миру

Прем'єр-міністр Мартін під час сніданку, організованого віце-президентом Дж.Д. Вансом, зазначив, що США були "надійним другом Ірландії протягом століть." Він підкреслив, що мирний процес є "підписом досягнення зовнішньої політики США." Мартін також висловив готовність Ірландії підтримувати зусилля щодо завершення конфліктів у світі, зокрема в Україні та на Близькому Сході.

Економічна залежність

Зустріч трампа з Мартіном відбулася на фоні зростаючої стурбованості щодо майбутнього ірландської економіки, яка сильно залежить від американських транснаціональних компаній. Трамп вважає це торговим дисбалансом і прагне повернути ці компанії назад до США. Проте Мартін підкреслив, що Ірландія є шостим за величиною джерелом прямих іноземних інвестицій у США, підтримуючи тисячі робочих місць.

Висновок

Зустріч також стала можливістю для Мартіна оновити трампа про ситуацію в Північній Ірландії, визнаючи величезний внесок США у забезпечення миру. Як зазначив член Палати представників Брендан Бойл, дії адміністрації трампа щодо тарифів не мають економічного сенсу і можуть загрожувати національній безпеці. "Ірландія, незважаючи на свій малий розмір, є одним з найбільших інвесторів у США," - підкреслив він.

Згідно з інформацією BBC, ця зустріч підкреслює важливість двосторонніх відносин між США та Ірландією, які продовжують розвиватися, незважаючи на торгові суперечки.