
Китай закликав Сполучені Штати скасувати свої широкомасштабні тарифи на китайські товари, що ввозяться в країну, як знак того, що президент Дональд Трамп серйозно налаштований на вирішення торгової війни між двома країнами. За словами китайського чиновника, незважаючи на інші заяви адміністрації Трампа, жодних торгових переговорів з США не відбувалося.
Торговельна війна між двома найбільшими економіками світу загострюється, і Китай вже повернув літаки Boeing, які замовив у США, у відповідь на тарифи. Трамп, у свою чергу, здавалося, пом'якшив свою позицію щодо Китаю, заявивши, що податки, які він наклав на китайські імпортні товари, "знизяться суттєво, але не до нуля".
Торговельна війна між Китаєм і США триває, з Трампом, який наклав імпортні податки до 145% на китайські товари, а Китай у відповідь запровадив 125% податок на американські продукти. У одній з найсильніших заяв щодо тарифної війни, речник Міністерства торгівлі Китаю Хе Ядунг зазначив, що США повинні зняти всі "односторонні тарифні заходи" проти Китаю, "якщо вони справді хочуть" вирішити цю проблему. "Той, хто прив'язав дзвін, повинен його розв'язати", - додав він.
Окремо, речник Міністерства закордонних справ Гуо Цзякун заявив, що Китай і США "не проводили консультацій або переговорів щодо тарифів, не кажучи вже про досягнення угоди". Він додав, що повідомлення про протилежне є "неправдивими". Трамп раніше заявляв, що переговори між країнами "активні", але це також було спростовано міністром фінансів США Скоттом Бессентом, який сказав у середу, що вони ще не почалися. Бессент також зазначив, що існує можливість для "великої угоди" між США та Китаєм щодо торгівлі. Він раніше висловлював сподівання на деескалацію "недоцільної" торгової війни, підкресливши, що поточна ситуація "не є жартом".
Трамп у вівторок заявив, що буде "дуже добрим" у переговорах з Пекіном в надії на укладення торгової угоди. Але після останніх коментарів Китаю він написав на своїй платформі Truth Social, що "Boeing повинен подати позов до Китаю за те, що той не прийняв красиво завершені літаки, які Китай зобов'язався купити". "Це лише маленький приклад того, що Китай робив США протягом багатьох років", - додав він, повторивши звинувачення, що синтетичний опіоїд фентаніл "продовжує надходити в нашу країну з Китаю через Мексику та Канаду, вбиваючи сотні тисяч наших людей".
Генеральний директор компанії Boeing Келлі Ортерберг повідомив, що Китай повернув літаки, які замовив у США, як частину своєї відповіді на тарифи. Ортерберг зазначив цього тижня, що два літаки вже були повернуті, а ще один буде повернуто через торгові напруження між двома країнами. Китай провів круглий стіл у середу, щоб обговорити занепокоєння понад 80 іноземних компаній щодо впливу тарифів США на їхні інвестиції та операції в Китаї, повідомило міністерство торгівлі. "Сподіваємося, що іноземні компанії зможуть перетворити кризи на можливості", - сказав заступник міністра торгівлі Лінь Цзі.
Згідно з інформацією BBC
економічні відносини Китай США тарифи торгова війнаКитай повертає літаки Boeing через тарифи Трампа
Китай повертає літаки, замовлені у США, у відповідь на тарифи Трампа. Boeing повідомляє про зменшення поставок через торгові напруження.
23 квітня 2025 р. 17:00
Трамп анонсував зниження мит для Китаю на фоні торгової війни
Президент США Дональд Трамп оголосив про можливе зниження мит на китайські товари, що може змінити хід торгової війни між США та Китаєм.
23 квітня 2025 р. 12:15
Китай заборонив постачання літаків Boeing через торгову війну
Пекін заборонив китайським авіакомпаніям приймати нові літаки Boeing у відповідь на торгові мита США. Акції Boeing впали на 4,6% після цього рішення.
15 квітня 2025 р. 12:38
Торгові тарифи: Китай закликає Трампа скасувати обмеження
Китайські чиновники вимагають від президента Трампа скасувати тарифи, оскільки торговельна війна між США та Китаєм триває. Трамп оголосив про 90-денну паузу для глобальних тарифів.
13 квітня 2025 р. 16:38