15 квітня 2025 р. 12:54 Торгові переговори США та Великої Британії: нові перспективи

Перспективи торгової угоди між США та Великою Британією

Віце-президент США JD Vance заявив, що існує "добра ймовірність" укладення торгової угоди з Великою Британією. Він зазначив, що досягти угоди буде легше, ніж з іншими європейськими країнами, завдяки "більш взаємним відносинам". Міністр бізнесу та торгівлі Великої Британії Сара Джонс підтримала коментарі Ванса, зазначивши, що переговори щодо угоди з США тривають, але відмовилася надати терміни їх прогресу.

"Ніхто не хоче тарифів. Ніхто не хоче торгової війни. Ми хочемо укласти угоду з США," - додала вона.

Що означає "угода"?

Справжнє питання щодо позитивних коментарів Ванса та Джонс про торгову угоду між Великою Британією та США полягає в тому, що вони насправді мають на увазі під терміном "угода". Після візиту прем'єр-міністра Сера Кіра Стармера до Білого дому в лютому, делегація Великої Британії згадувала про те, що ведеться переговори про "економічну угоду". Це мало на увазі, що ця "угода" не стосується широкої угоди про вільну торгівлю, яка охоплює майже всі товари.

Під час першого терміну президентства Дональда Трампа переговори між Великою Британією та США просувалися досить добре, поки не виникли суперечливі питання щодо цін на ліки та стандартів харчових продуктів. Тоді команда Трампа зазначила, що вони чекають, щоб побачити, наскільки близько Велика Британія залишиться до правил Європейського Союзу після Brexit.

Нові виклики в переговорах

Цього разу "угода", здається, стосується співпраці в галузі науки, технологій та штучного інтелекту в обмін на уникнення тарифів. США хочуть обговорити "технічний податок" Великої Британії на переважно американські цифрові компанії та підняли питання про Закон про онлайн-безпеку. Проте існує велика проблема: США вже ввели 10% податок на імпорт з Великої Британії в рамках своїх "взаємних тарифів".

Незважаючи на це, немає загальної проблеми з цією торговою відносинами. Фактично, Велика Британія купує більше у США, ніж навпаки. Настрій у Вашингтоні свідчить про те, що цей 10% тариф не підлягає обговоренню з ким-небудь. Це базовий тариф, який був введений на майже всіх торгових партнерів Америки.

Взаємодія з ЄС та Китай

Важливо також зазначити, що все це відбувається в той час, коли ведуться переговори про нову угоду між Великою Британією та ЄС напередодні саміту наступного місяця. Словом, Великій Британії та ЄС хотілося б укласти амбітну угоду, яка тісно узгоджувалася б з експортними правилами. США також виявляли інтерес до цього в минулому. Чи може США включити це в свої переговори?

Крім того, багато американських чиновників висловлювали бажання, щоб союзники приєдналися до них у стримуванні Китаю. США можуть також спробувати змусити Великобританію зробити вибір у цьому питанні або принаймні заохотити дії, щоб уникнути китайських товарів.

Висновок

Враховуючи хаос на фінансових ринках, включаючи борг США, тепер США потребують цих угод, особливо з найближчими союзниками. Велика Британія має більше важелів, ніж місяць тому. Прем'єр-міністр може не захотіти їх використовувати, але США не можуть дозволити собі, щоб Велика Британія затримувалася або відмовлялася від угоди.

Згідно з інформацією BBC, ці переговори можуть стати вирішальними для обох країн у контексті глобальної економіки.

Велика Британія економічна угода переговори США торгівля

Торгові переговори між Великою Британією та США: нові тарифи

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент США Дональд Трамп обговорили торгові переговори на фоні нових тарифів на британські товари.

18 квітня 2025 р. 18:19

Британія сподівається скасувати мита сша на імпорт

Британський міністр торгівлі заявив, що країна має найкращі шанси скасувати нові мита сша, які можуть бути оголошені найближчим часом.

01 квітня 2025 р. 07:42

Торгові тарифи сша: нові виклики для Великої Британії

сша запроваджують нові тарифи на імпорт автомобілів, що вплине на британську економіку. Чи зможе уряд адаптуватися до змін?

27 березня 2025 р. 06:05