Трамп про зниження тарифів
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що тарифи на товари з Китаю можуть знизитися, оскільки високопосадовці з обох країн готуються до переговорів. "Ви не можете піднімати їх вище. Вони на рівні 145%, тому ми знаємо, що вони знизяться", - зазначив Трамп, коментуючи нові імпортні податки, які були введені на Китай після його повернення до Білого дому.
Переговори в Швейцарії
Ці коментарі пролунали під час заходу, присвяченого угоді про тарифи з Великою Британією, яка стала першою такою угодою з моменту введення високих мит у квітні. Переговори, які відбудуться в Швейцарії цього вікенду, є найсильнішим сигналом про готовність обох сторін зменшити напруженість у торговій війні, яка вже викликала серйозні коливання на фінансових ринках. "Я думаю, що це дуже дружня зустріч. Вони з нетерпінням чекають на неї", - додав Трамп, коментуючи майбутні переговори з Китаєм.
Впевненість Китаю
Віце-міністр закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн також висловила впевненість перед переговорами, зазначивши, що Пекін має "повну впевненість" у своїй здатності вирішувати торгові питання зі США. За словами Дан Ванга з консалтингової компанії Eurasia Group, "офіційні особи у Вашингтоні та Пекіні піддаються зростаючому економічному тиску". "Недавні сигнали з обох сторін свідчать про те, що можливе зниження напруженості є на порядку денному", - додала вона.
Тривалі переговори
Оголошення про переговори було сприйнято як важливий перший крок до зниження напруженості, але аналітики попереджають, що це лише початок, і переговори можуть затягнутися. "Системні тертя між США та Китаєм не будуть вирішені найближчим часом", - зазначив колишній американський торговий переговорник Стівен Олсон. Він також додав, що будь-які зниження тарифів в результаті цієї зустрічі, ймовірно, будуть "незначними".
Лідери переговорів
Початкові переговори очолять міністр фінансів США Скотт Бессент та віце-прем'єр Китаю Хе Ліфенг. "Я думаю, що всі визнають, що будь-яка остаточна угода вимагатиме активної участі обох президентів", - сказав Олсон. Інший експерт з торгівлі зазначив, що навіть якщо нові тарифи, введені Трампом, будуть скасовані, дві країни все ще матимуть серйозні проблеми для вирішення. "Реалістичною метою, мабуть, є зниження високих двосторонніх тарифів, але це все ще залишить високі митні бар'єри та різні інші обмеження", - сказав колишній керівник відділу Китаю Міжнародного валютного фонду (МВФ) Есвар Прасад.
Експорт Китаю
Офіційні дані за квітень показали, що експорт Китаю до США впав більш ніж на 20% у порівнянні з минулим роком. Проте, в той же час, загальний експорт Китаю зріс на 8,1%, що перевищило очікування. Переговори між Китаєм та США відбудуться всього через два дні після того, як Велика Британія стала першою країною, яка уклала угоду про тарифи з адміністрацією Трампа. США погодилися знизити імпортні податки на певну кількість британських автомобілів та дозволити безмитний ввіз деяких сталей та алюмінію в країну в рамках нової угоди. Це також передбачає полегшення для інших ключових британських галузей від нових тарифів, оголошених Трампом з моменту його інавгурації в січні. Країни по всьому світу намагаються укласти подібні угоди перед набранням чинності високих імпортних податків США наступного місяця. Трамп оголосив про так звані "взаємні тарифи" на десятки країн у квітні, але незабаром призупинив їх на 90 днів, щоб дати можливість їх урядам провести переговори з його адміністрацією.
Згідно з інформацією BBC, ці переговори можуть стати важливим кроком у напрямку стабілізації торгових відносин між США та Китаєм.