Політика

Торгові переговори між США та Європою: Трамп і Мелоні обговорили угоду

Дональд Трамп і Джорджія Мелоні обговорили можливість укладення торгової угоди між США та Європою під час візиту італійського прем'єра до Вашингтона.

Трамп і Мелоні: нові горизонти для торгівлі

Дональд Трамп, 47-й президент США, та Джорджія Мелоні, перша жінка на посаді прем'єра Італії, обговорили перспективи укладення торгової угоди між Сполученими Штатами та Європою. Під час прес-конференції в Овальному кабінеті Трамп заявив: "Угода буде, 100%", підкреслюючи, що вона має бути справедливою. Мелоні, у свою чергу, висловила впевненість у досягненні угоди, зазначивши, що її мета полягає в тому, щоб "зробити Захід знову великим".

Цей візит став першим для європейського лідера після того, як Трамп запровадив, а потім призупинив 20% мита на імпорт з ЄС. Мелоні сподівається стати містком між ЄС та США на фоні напружених відносин і зростаючих занепокоєнь щодо глобального впливу мит Трампа. Як повідомляє BBC, під час зустрічі лідери обговорили питання оборонних витрат, імміграції та мит.

Атмосфера зустрічі

Атмосфера в Овальному кабінеті була розслабленою та доброзичливою, що нагадувало прийом, який отримав прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час свого візиту до Білого дому в лютому. Однак помічники Мелоні описали візит як "комерційну миротворчу місію" після рішення Трампа запровадити 10% базове мито на майже всі іноземні імпорти до США. Трамп неодноразово критикував Європейський Союз у торгових питаннях, стверджуючи, що він "був створений, щоб обдурити Сполучені Штати".

Важливість візиту

Мелоні, хоча й не досягла конкретних результатів щодо мит під час зустрічі, змогла переконати Трампа прийняти запрошення відвідати Рим. Це стане можливістю для нього зустрітися з іншими європейськими лідерами. Враховуючи напружені відносини між ЄС та США, Мелоні, безумовно, вважає це значним досягненням, особливо якщо Трамп погодиться зустрітися з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту.

Мелоні повернеться до Європи з підвищеними повноваженнями як "шептун Трампа", що буде підкріплено її зустріччю з віце-президентом США Дж.Д. Венсом у Римі. Італійський лідер обережно хвалила Трампа та узгоджувала свої погляди з його позицією. У своїй заяві після зустрічі вона критикувала "пробуджену ідеологію" та підтримувала "війну проти незаконної міграції".

Витрати на оборону

Мелоні також зазначила, що очікує, що Італія оголосить на наступній зустрічі НАТО в червні, що країна зможе виконати вимогу альянсу про витрати на оборону в розмірі 2% ВВП. Це питання стало ключовим для Трампа, який неодноразово вимагав від союзників по НАТО збільшити витрати. Італія є однією з восьми країн, які наразі не відповідають цьому порогу, витрачаючи 1,49% на оборону.

Лідер опозиції в Італії Карло Календа зазначив, що візит мав "два дуже позитивні результати": Мелоні "залишилася на правильному шляху щодо України та змогла переконати Трампа зустрітися з європейськими лідерами в Італії". Календа підкреслив, що Мелоні здобула довіру як місток між США та ЄС, але критикував її за похвалу "боротьбі Трампа з пробудженою культурою".