
США та їх союзники
Після трьох місяців образ, тарифів і навіть загроз анексії своїх найкращих союзників, адміністрація Трампа раптово потребує допомоги. Президент США Дональд Трамп ескалював повномасштабний торговий конфлікт з Китаєм, в якому, здається, не знає, як перемогти. Тепер адміністрація намагається знайти способи створити важелі впливу на китайського президента Сі Цзіньпіна, який не має наміру піддаватися тиску Трампа.
Пошук союзників
За словами міністра фінансів США Скотта Бессента, союзники, такі як Японія, Південна Корея, Індія та В'єтнам, незабаром розпочнуть торгові переговори з Вашингтоном. "Всі приходять до столу, і, по суті, Китай оточений," - зазначив Бессент в інтерв'ю на Fox Business. Він підкреслив, що спільною метою переговорів має бути питання: "Як ми можемо змусити Китай до перерозподілу? Це велика перемога тут."
Взаємодія з союзниками
Прес-секретар Білого дому Каролін Левітт відповіла на запитання, чому американські союзники допоможуть США протистояти Китаю, коли Трамп ставиться до друзів і ворогів однаково. Вона зазначила: "Вам потрібно поговорити з нашими союзниками, які звертаються до нас. Телефони не замовкають. Вони чітко дали зрозуміти, що їм потрібні Сполучені Штати Америки, наші ринки, наша споживча база."
Проблеми з Європою
Однак все, що Трамп робив з моменту свого повернення в Овальний кабінет, було спрямоване на знищення груп однодумців-демократів. Цього тижня він не раз критикував Європейський Союз, стверджуючи, що він був створений, щоб завдати шкоди США в торгівлі. Віце-президент Дж.Д. Ванс також висловив своє невдоволення континентом на Мюнхенській безпековій конференції.
Північноамериканська співпраця
Уніфікована північноамериканська торгова потужність давно вважається потенційним щитом проти Китаю. Але Трамп неодноразово погрожував захопити Канаду та націлився на Мексику з деякими з найжорсткіших тарифів. Новий прем'єр-міністр Канади Марк Карні попередив, що традиційні відносини його країни з Вашингтоном закінчилися.
Відмова від партнерств
Ідея створення альянсу для модифікації торгових практик Китаю є настільки хорошою, що дивно, чому ніхто не подумав про це раніше. Насправді, Трамп закрив цю можливість, відкликавшись з Транстихоокеанського партнерства на першому ж дні свого першого терміну в 2017 році. Це партнерство включало 12 країн, серед яких були союзники, такі як Мексика, Канада, Японія та Австралія, але не включало Китай.
Невизначеність партнерства
Тепер питання в тому, чи настільки Трамп відчужив друзів Америки, що вони не візьмуть трубку. "США зараз є надзвичайно ненадійним партнером для будь-кого у світі, і я не знаю, як ми зможемо повернутися до надійності," - сказав Джейсон Фурман, який очолював Раду економічних радників в адміністрації Обами, в інтерв'ю CNN у четвер.
Китай союзники США торгівля ТрампТрамп анонсував зниження мит для Китаю на фоні торгової війни
Президент США Дональд Трамп оголосив про можливе зниження мит на китайські товари, що може змінити хід торгової війни між США та Китаєм.
23 квітня 2025 р. 12:15
Торговельна війна Трампа: США проти Китаю в новій епосі
Торговельна війна Дональда Трампа знову в центрі уваги, зосереджуючись на Китаї. США запроваджують нові тарифи, що загрожують глобальній економіці.
10 квітня 2025 р. 01:00
Тарифи трампа: новий курс для американської економіки
Дональд трамп оголосив про нові тарифи на імпорт, ставлячи під загрозу глобальну економіку. Це може стати ключовим моментом його президентства.
03 квітня 2025 р. 02:10
Китай попереджає про загрозу "закону джунглів" у світі
Китайський міністр закордонних справ Ван І висловив занепокоєння щодо політики США, не називаючи їх прямо, під час прес-конференції в Пекіні.
07 березня 2025 р. 07:13