Економіка

Топ медичних компаній України: дохід зріс на 37% у 2025 році

У 2025 році топові медичні компанії України отримали понад 14 млрд грн доходу, що на 37% більше, ніж у 2023 році. Лідером став медичний центр "Добробут".

Топові медичні компанії України у 2025 році

31 березня 2025 року стало відомо, що топові медичні компанії України отримали понад 14 млрд грн сукупного доходу, згідно з даними Індексу Опендатабота 2025. Це на 37% більше, ніж у 2023 році. У рейтингу опинилися 4 мережі медичних центрів та 6 мереж діагностичних лабораторій.

Лідерство "Добробуту"

Лідером цьогоріч став медичний центр "Добробут", який заробив 3,34 млрд грн, що складає чверть доходу десятки найкращих компаній у сфері охорони здоров’я. Генеральний директор медичної мережі "Добробут" Сергій Орел зазначив:

"Лідерство — це велика відповідальність перед нашими пацієнтами, медиками, партнерами та державою."

Він також підкреслив, що компанія сплатила до держбюджету України податків на понад 1 млрд грн за роки повномасштабної війни.

Друге місце: ДІЛА

На другій сходинці розташувалася мережа відділень медичної лабораторії "ДІЛА", яка належить Owell Establishment (Ліхтенштейн) та Зої Мусатовій. Дохід компанії зріс на 35% — до 2,75 млрд грн, а чистий прибуток склав 137,5 млн грн. СЕО ДІЛА Михайло Богатир підкреслив важливість чесності та відповідальності у бізнесі, зазначивши, що компанія сплатила майже 381 млн грн податків у 2024 році.

Третє місце: Medicover

Третє місце зайняла мережа лабораторій, що належить шведському холдингу Medicover. У 2024 році дохід компанії склав 2,35 млрд грн, що на 22% більше, ніж у 2023 році. Проте компанія зазнала збитків у розмірі 77,8 млн грн. Водночас інша компанія холдингу Medicover показала зростання доходу на 25% — до 795,8 млн грн.

Соціальна відповідальність

Багато компаній, які потрапили до рейтингу, акцентують увагу на соціальних ініціативах. Наприклад, мережа "Ескулаб" впроваджує програми, де клієнти можуть здавати аналізи за 1 грн, а мережа "Мати та дитина" допомагає родинам, які не можуть скористатися державними програмами ЕКЗ.

Висновок

Згідно з інформацією Опендатабот, медичні компанії України демонструють стабільне зростання доходів, що свідчить про їхню стійкість та готовність до викликів, які постають перед ними у складний час. Це не лише фінансові показники, а й відповідальність перед суспільством, що є важливим аспектом у розвитку медичної сфери в Україні.