Розширення Tickets.ua на міжнародному ринку
За даними Forbes, Онлайн-сервіс з купівлі квитків Tickets.ua, заснований у 2008 році, досягнув вражаючого результату, ставши доступним у 104 країнах світу. Про це повідомив CEO та співвласник компанії Андрій Інгульський в інтерв’ю для Forbes Ukraine. До початку повномасштабного вторгнення українська компанія працювала лише в кількох країнах, зокрема в Німеччині та Казахстані.
Адаптація до нових реалій
В умовах війни материнському холдингу Tickets.ua, австрійській компанії TTN, довелося швидко адаптуватися до нових реалій. "Ми у швидкому режимі виходили на іноземні ринки, щоб диверсифікувати бізнес, – пояснив Інгульський. – Можливості зростання в країні, де йде війна, обмежені". За його словами, деякі ринки компанія підключала довго, але в результаті за один день відкрили 104 нові ринки.
Структура ринків
З цих 104 ринків 25 є великими повноцінними ринками, а офіси з місцевими командами відкриті у восьми країнах. "Ми присутні на багатьох непрофільних або малих ринках, як-от Зімбабве, які підключаються "пакетно", тобто разом з цільовими ринками", – зазначив Інгульський. Хоча ці ринки рідко дають відчутний результат, найбільші частки за маржинальністю мають ринки України (20%), США та Казахстану (по 10%) та ЄС.
Динаміка європейських ринків
"Європейські ринки показують хорошу динаміку зростання – 30-40% на рік. У цілому ці регіони більш стабільні для нашого бізнесу", – додав Інгульський. Це свідчить про те, що компанія успішно адаптується до нових умов і знаходить можливості для зростання навіть у складних обставинах.
Історія та розвиток Tickets.ua
Tickets.ua була заснована львів’янами Андрієм Інгульським та Сергієм Кравцем. Спочатку сервіс бронював авіаквитки, заробляючи на комісії та власній націнці. У 2013 році компанія почала експансію, створивши холдинг TTN в Австрії, під парасолькою якого об’єднала всі іноземні "дочки". На середину 2025 року Інгульському та Кравцю належить 49% Tickets.ua, решта 51% у компанії належить фонду ATEY, засновником якого є Андрій Солтис.
Сучасні досягнення
Сьогодні сервіс компанії доступний на понад 100 ринках і має близько 10 млн відвідувачів сайту на місяць. Продаж авіаквитків приносить компанії 40% виторгу. Tickets.ua також почала продавати автобусні та залізничні квитки, вводячи додаткові сервіси, такі як організація відряджень для великого бізнесу. У 2024 році виторг TTN склав €200 млн, що втричі менше, ніж у допандемійному 2019 році. У червні компанія запустила можливість покупки квитків частинами у партнерстві з monobank.
Як Tickets.ua на ходу перебудовує бізнес, щоб зростати, читайте в інтерв’ю CEO Андрія Інгульського для Forbes Ukraine.