Texas Instruments інвестує в США
Гігант у виробництві комп'ютерних чіпів Texas Instruments (TI) оголосив про плани інвестувати понад $60 мільярдів у виробництво чіпів у США. Це рішення стало відповіддю на тиск президента Дональда Трампа, який закликає великі технологічні компанії збільшити виробництво в країні.
Розширення виробництв у Техасі та Юті
Texas Instruments планує побудувати або розширити сім заводів з виробництва чіпів на трьох майданчиках у штатах Техас і Юта, що дозволить створити 60,000 нових робочих місць. Хоча компанія не надала детального графіка реалізації інвестицій, вона описала цей крок як "найбільшу інвестицію в основне виробництво напівпровідників в історії США".
Підтримка з боку уряду
Згідно з інформацією BBC, секретар торгівлі США Говард Лутнік зазначив, що "партнерство з TI підтримуватиме виробництво чіпів у США протягом десятиліть". Це оголошення стало частиною ширшої тенденції, коли інші компанії, такі як Micron, також оголосили про значні інвестиції в американське виробництво напівпровідників.
Політичний контекст
Ці інвестиції відбуваються на фоні зростаючого тиску з боку Трампа, який неодноразово погрожував скасувати законопроект CHIPS і Science Act на суму $52.7 мільярда, запроваджений його попередником Джо Байденом. У грудні адміністрація Байдена завершила угоду на субсидію в розмірі $1.6 мільярда для TI після того, як компанія оголосила про плани інвестувати щонайменше $18 мільярдів у будівництво трьох нових заводів.
Конкуренція на ринку
Texas Instruments, на відміну від компаній, що виробляють чіпи для штучного інтелекту, таких як Nvidia, спеціалізується на виробництві так званих основних чіпів, які використовуються в різних пристроях, включаючи смартфони та автомобілі. Компанія має 15 виробничих майданчиків по всьому світу, включаючи об'єкти в США та Азії, і серед її клієнтів - такі гіганти, як Apple, SpaceX та Ford. Однак TI стикається з посиленням конкуренції з боку китайських виробників цих чіпів нижчого класу.