09 квітня 2025 р. 10:22 Термінове попередження про сучасне рабство від експертів

Термінове попередження про сучасне рабство

Група впливових активістів проти рабства вчора оголосила, що "мільйони життів під загрозою", якщо не буде вжито термінових, скоординованих міжнародних дій для ліквідації сучасного рабства до 2030 року. Очолювана колишньою прем'єр-міністром Великої Британії, баронесою Терезою Мей, Глобальна комісія з сучасного рабства та торгівлі людьми офіційно представила новий звіт Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу в Нью-Йорку.

Звіт на 150 сторінок під назвою "Жодна країна не застрахована" малює похмуру картину системних провалів і глобальної бездіяльності, одночасно окреслюючи чіткі кроки, необхідні для надання допомоги мільйонам людей, які наразі потрапили в сучасне рабство по всьому світу. "Я вважаю, що це найбільша проблема прав людини нашого часу, і це моральна пляма на нашій людяності, що 50 мільйонів людей – чоловіків, жінок і дітей – сьогодні перебувають у рабстві," – сказала Мей в інтерв'ю CNN після представлення звіту.

Заклик до дій

Згідно з інформацією комісії, звіт має стати сигналом тривоги для членів Організації Об'єднаних Націй, попереджаючи, що бездіяльність не лише завадить досягненню Цілі сталого розвитку 8.7, яка має на меті ліквідацію сучасного рабства до 2030 року, але й може загрожувати ще більшій кількості життів. Комісія закликає до термінових, відчутних змін у сферах урядів, бізнесу та громадянського суспільства.

"Спілкуючись з організаціями, які займаються підтримкою жертв і вирішенням цієї проблеми, ми зрозуміли, що політична воля до дій зникла. І саме тому ми підготували цей звіт, щоб підвищити політичну активність і змусити людей усвідомити, що потрібно діяти зараз," – зазначила Мей.

Нові ініціативи

Центральним елементом звіту є нова Рамка запобігання, розроблена за зразком Рамки запобігання геноциду 2014 року, створеної Адамою Дієнгом, колишнім заступником Генерального секретаря ООН. Ця модель має на меті допомогти країнам зрозуміти корінні причини сучасного рабства та надати практичні інструменти для виявлення та боротьби з його різними формами.

За оцінками, сьогодні у світі перебуває в рабстві близько 50 мільйонів людей, що включає примусову працю та примусові шлюби. Рекомендації комісії включають заклик до держав-членів ООН прийняти обов'язкові та ефективні внутрішні закони, встановити єдине глобальне визначення сучасного рабства та вимагати більшої відповідальності від бізнесу для ліквідації примусової праці в глобальних ланцюгах постачання.

На заході з нагоди запуску звіту також була присутня Насрін Шейх, вижила від сучасного рабства, яка закликала світових лідерів зіткнутися з наслідками несвідомого глобального споживання та економічної байдужості. "Рішення полягає в тому, що нам потрібно побудувати систему, яка є прозорою," – сказала Шейх в інтерв'ю CNN. "Ми знаємо, що в нашій економічній системі рабство вбудоване в усе, що ми споживаємо. Але ми можемо змінити це, ставши свідомими, ставлячи запитання та притягуючи бізнеси та уряди до відповідальності, щоб сказати: 'Це не нормально'. Ми не будемо споживати чужий біль. Якщо це містить рабство, ми не хочемо цього споживати."

глобальна ініціатива допомога жертвам права людини сучасне рабство термінове попередження

ООН скорочує штат на 20% через фінансову кризу

ООН оголосила про скорочення штату на 20% через серйозну фінансову кризу, що вплине на гуманітарні операції в дев'яти країнах.

11 квітня 2025 р. 22:13

Німці звільняються з роботи: причини та наслідки

Німецька економіка в рецесії, але багато працівників готові залишити роботу через низьку зарплату та токсичну культуру.

02 квітня 2025 р. 08:49

Велика Британія проводить саміт для боротьби з нелегальною міграцією

У Великій Британії розпочався двохденний міжнародний саміт, присвячений боротьбі з нелегальною міграцією. Прем'єр-міністр Кір Стармер закликав до міжнародної співпраці.

30 березня 2025 р. 23:10

Гендерна нерівність на роботі: жінки стикаються з новими викликами

У 2025 році жінки продовжують стикатися з численними проблемами на роботі, включаючи низькі зарплати та сексуальні домагання. Незважаючи на прогрес у гендерній рівності, ситуація залишається складною.

08 березня 2025 р. 00:08