Регіони

Тендер на дорожню розмітку в Миколаївській області за 70,3 млн грн

У Миколаївській області оголошено тендер на 70,3 млн грн для нанесення дорожньої розмітки на автошляхах державного значення.

Тендер на дорожню розмітку в Миколаївській області за 70,3 млн грн

Тендер на дорожню розмітку в Миколаївській області

06 травня 2025 року Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області оголосила тендер вартістю 70,3 мільйона гривень. За ці кошти підрядник повинен нанести горизонтальну дорожню розмітку на автошляхах державного значення. Інформацію про це оприлюднили на порталі електронних закупівель Prozorro.

Обсяг робіт та терміни виконання

У межах проєкту планується організувати рух на дорогах шляхом нанесення різних типів ліній фарбою спеціальною маркувальною технікою. Загальний обсяг розмітки становитиме понад 2,6 мільйона погонних метрів та майже 13 тисяч квадратних метрів. Окрім нанесення, передбачено також демаркування старої розмітки.

У тендерній документації вказано, що гарантійний термін зносостійкості розмітки — не менше 6 місяців після прийняття робіт. Завершити всі роботи підрядник має до 20 листопада 2026 року. Прийом заявок від учасників триватиме до 13 травня, а вже наступного дня відбудеться аукціон у форматі відкритих торгів з особливостями, що означає стислі терміни проведення і, цілком імовірно, відсутність конкуренції.

Проблеми з тендерами в Миколаївській області

З початку повномасштабної війни у Миколаївській області було витрачено мільярди гривень на утримання та ремонт доріг, причому більшість тендерів вигравали одні й ті самі компанії без належної конкуренції. Під час проведення закупівель нерідко проводились перевірки аудиторів, адже частину закупівель проводили з порушеннями.

У 2024 році фінансування ремонту доріг у Миколаєві скоротилося до 240 мільйонів гривень, що вдвічі менше порівняно з минулим роком. Більшу частину цих коштів освоїли три великі підрядні компанії, які фактично поділили між собою ринок, усунувши конкуренцію на тендерах. Це створює можливості для завищення цін на будівельні матеріали та уникнення належного контролю за якістю виконаних робіт.

Згідно з інформацією ЦПР, новий тендер може стати кроком до покращення ситуації з дорожньою інфраструктурою в регіоні, проте важливо забезпечити прозорість та конкуренцію в процесі його реалізації.