
Тарифи на імпорт: позиція адміністрації Трампа
Адміністрація президента США Дональда Трампа продовжує захищати нові тарифи на імпорт, незважаючи на зростаючі побоювання щодо можливого торгового конфлікту. У серії телевізійних інтерв'ю міністр фінансів Скотт Бессент зменшив значення нещодавніх падінь фондового ринку, стверджуючи, що "немає причин" очікувати рецесії внаслідок цих коливань. "Це процес коригування," - зазначив він.
Ринок реагує на нові тарифи
Водночас міністр торгівлі Говард Лутнік підтвердив, що заплановані взаємні тарифи будуть реалізовані. У п'ятницю всі три основні фондові індекси США впали більш ніж на 5%, а S&P 500 знизився майже на 6% — це найгірший тиждень для американського фондового ринку з 2020 року. Як повідомляє BBC, ринок Саудівської Аравії також зазнав значних втрат, закрившись на 7% нижче, що стало найбільшим щоденним падінням з початку пандемії.
Прогнози рецесії
Банківський гігант JP Morgan прогнозує 60% ймовірності рецесії в США та у світі після оголошення тарифів Трампа. Лутнік, коментуючи ситуацію, заявив, що базовий тариф у 10% на всі імпорти, який набрав чинності напередодні, залишиться в силі. Він також підтвердив, що більш суворі тарифи на близько 60 країн, які вважаються "найгіршими правопорушниками," набудуть чинності 9 квітня.
Міжнародні реакції
Крім того, більше 50 країн звернулися до Трампа з пропозиціями про переговори. Однак жоден з радників не надав детальної інформації про те, які саме країни вели переговори. Тим часом Індонезія та Тайвань оголосили, що не вводитимуть відповідні тарифи у відповідь на нові американські мита. Лідер В'єтнаму То Лам попросив Трампа відкласти 46% мито на в'єтнамський експорт до США на "принаймні 45 днів."
Протести в США
У відповідь на нові тарифи по всій країні пройшли протести проти Трампа, які стали найбільшими з моменту його вступу на посаду. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці в Бостоні, Чикаго, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Вашингтоні, висловлюючи незадоволення політикою президента. Трамп закликав американців "триматися міцно" після ринкових коливань, але залишається невідомим, як відреагують азійські ринки, коли вони відкриються в понеділок.
Висновки
Тим часом ізраїльський прем'єр-міністр Бенджамін Нетаньяху планує зустріч з Трампом у Вашингтоні для обговорення торгових питань. Він підкреслив, що це свідчить про "особистий зв'язок" між країнами в цей важливий час. Як зазначає BBC, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки адміністрації Трампа можуть суттєво вплинути на світову економіку.
економіка протести США тарифи торгівляТоргові тарифи Трампа: світова економіка під загрозою
США готуються до введення нових тарифів, що викликає занепокоєння у світовій економіці. Країни намагаються уникнути ескалації конфлікту.
08 квітня 2025 р. 00:30
Торгові тарифи Трампа: мільярдер закликає до паузи
Мільярдер Білл Акерман закликав Трампа призупинити нові тарифи, щоб уникнути економічної катастрофи. Ринки реагують на нові заходи президента США.
07 квітня 2025 р. 10:40
Тарифи США: нові виклики для світової економіки
США запровадили 10% тариф на імпорт, викликавши глобальні протести та економічні наслідки. Лідери країн обговорюють можливі відповіді на нові виклики.
05 квітня 2025 р. 20:28