Суддя Щербина та його декларація
11 липня 2025 року стало відомо, що голова Заводського районного суду Миколаєва Сергій Щербина задекларував недостовірні дані на суму понад мільйон гривень. Це виявило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), яке вже передало матеріали перевірки до Вищої ради правосуддя.
Порушення в декларації
Згідно з висновками НАЗК, суддя Щербина не вказав у своїй декларації за 2021 рік важливу інформацію про статки родини. Зокрема, він не задекларував корпоративні права дружини у ТОВ "Ейланд" та автомобіль Range Rover Sport, яким володіла його родина на момент подання декларації.
Крім того, НАЗК виявило неточності в персональних даних дружини та доньки Щербини, зокрема, не було надано інформації про їхні унікальні реєстраційні номери. Також агентство зафіксувало розбіжності в частині грошових активів, оскільки задекларовані суми готівки значно перевищували реальні фінансові можливості сім’ї.
Адміністративна відповідальність
Загальний обсяг неправдивих даних перевищує 100 прожиткових мінімумів, що є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проте НАЗК не виявило ознак конфлікту інтересів або незаконного збагачення.
Громадська рада доброчесності
Цікаво, що нещодавно Громадська рада доброчесності, незалежний орган, який допомагає Вищій кваліфікаційній комісії суддів у перевірці чинних суддів та кандидатів на посади, визнала недоброчесними двох суддів Київського районного суду Одеси. У висновку щодо Сергія Чванкіна зазначено, що він не надав переконливої інформації про походження цінного майна, витрат і отриманих благ. Щодо Оксани Куриленко ГРД також висловила сумніви через майно, яке отримала пов’язана з нею особа.
Ці події підкреслюють важливість прозорості та доброчесності в судовій системі України, а також роль антикорупційних органів у забезпеченні дотримання законодавства.
За даними ЦПР.