Політика

Суд засудив керівника росгвардії в Криму до 15 років

Керівника кримської філії росгвардії засудили за зраду Україні на 15 років. Він активно співпрацював з окупантами.

Вирок за зраду Україні

13 травня 2025 року суд оголосив вирок керівнику кримської філії "Охорона" росгвардії, призначивши йому 15 років позбавлення волі за зраду Україні. Як повідомили в Івано-Франківській обласній прокуратурі, засудженому 54 роки, він родом з Алушти. Після окупації Криму він добровільно перейшов на службу до окупантів.

Діяльність на службі окупантів

У 2017 році чоловік став директором філії так званого підприємства "Охорона" — структури, підконтрольної федеральній службі військ нацгвардії рф, відомій як росгвардія. Ця організація фактично є силовим підрозділом, який активно допомагає росії утримувати окуповані території. На цій посаді він не лише мав формальний статус, а й укладав контракти з підприємствами, підконтрольними окупантам, забезпечував їм охорону та співпрацював із «владою» рф на території Криму.

Підривна діяльність проти України

Згідно з даними слідства, засуджений активно сприяв підривній діяльності проти України. Навіть після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році він не залишив службу й продовжив працювати на агресора. Саме за це його було засуджено за кількома статтями — державна зрада та колабораційна діяльність.

Заочний вирок

Суд призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна. Вирок ухвалено заочно, і чоловіка чекає тюремний термін одразу після затримання. Раніше заочні вироки отримали троє колишніх суддів з Криму, яких визнано винними у державній зраді та призначено покарання у вигляді 12 та 13 років позбавлення волі відповідно. Одна з них обійняла посаду "судді Залізничного районного суду м. Сімферополя", а інші двоє – "суддів" в окупаційних Кіровському і Сімферопольському районних судах Республіки Крим. Також за державну зраду на 13 років позбавлення волі покарано ексдепутата Верховної Ради АР Крим VI скликання, який навесні 2014 року підтримав рішення щодо проведення "загальнокримського референдуму".

Цей вирок є важливим кроком у боротьбі з колабораціонізмом на тимчасово окупованих територіях України, демонструючи, що зрада не залишиться без покарання.

За даними ЦПР