16 березня 2025 р. 00:39 Суд заборонив Трампу депортацію венесуельців за старим законом

Судова заборона на депортацію венесуельців

Федеральний суддя Джеймс Боасберг заблокував використання президентом Дональдом Трампом закону, що діє з 1798 року, для масових депортацій венесуельців. Трамп оголосив, що іммігранти, пов'язані з венесуельською злочинною групою Tren de Aragua, "ведуть нерегулярну війну" проти США, і планував депортувати їх відповідно до Закону про іноземних ворогів.

Суддя Боасберг видав розпорядження про зупинку депортацій, яке триватиме 14 днів. Як повідомляє Washington Post, він зазначив, що чув, як літаки з депортованими вже піднімалися в повітря, і наказав їх повернути назад. Закон дозволяє США під час війни затримувати та видаляти осіб, які загрожують безпеці країни, без дотримання належної правової процедури. Востаннє цей закон застосовувався для інтернування японців під час Другої світової війни.

Реакція на оголошення Трампа

Оголошення Трампа не стало несподіванкою, адже він обіцяв використовувати цей суперечливий закон для масових депортацій під час своєї виборчої кампанії минулого року. Американський союз громадянських свобод (ACLU) та інші правозахисні організації вже подали позов, щоб заблокувати його дії ще до оголошення.

На слуханні суддя зазначив, що терміни "вторгнення" та "хижий напад" в законі "справді стосуються ворожих дій, вчинених країнами-ворогами". Це свідчить про те, що закон, ймовірно, не є належною основою для оголошення Трампа, як повідомляє New York Times.

Подальші кроки

Справа тепер пройде через юридичну систему і може дійти до Верховного суду. Оголошення Трампа та боротьба навколо нього, ймовірно, підтримає його прихильників, які повернули його до Білого дому на основі обіцянок посилити контроль за нелегальною імміграцією.

Згідно з указом Трампа, всі венесуельці в США, які є членами Tren de Aragua і не є натуралізованими або законними постійними резидентами, підлягали б "затриманню, обмеженню, забезпеченню та видаленню як іноземні вороги". Проте Трамп не пояснив, як чиновники США визначатимуть, чи є особа членом цієї злочинної групи.

Використовуючи цей закон, Трамп намагається уникнути необхідності доводити, що затримані є частиною Tren de Aragua, що викликало занепокоєння серед правозахисників. Як зазначила Кетрін Йон Ебрайт, юрист Бреннан-центру правосуддя, "єдиною причиною для використання такої влади є спроба дозволити масові затримання та депортації венесуельців на основі їхньої національності, а не на основі будь-якої злочинної діяльності, яку можна було б довести в імміграційних справах".

Ця ситуація викликає серйозні питання щодо прав людини та імміграційної політики в США, і подальші події будуть уважно відстежуватися як правозахисниками, так і суспільством.

За даними BBC, ситуація продовжує розвиватися, і ми будемо слідкувати за новинами.

венесуельці депортація імміграційна політика правозахисники Трамп

Секретарка внутрішньої безпеки США відвідала суперечливу в'язницю в Сальвадорі

Секретарка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем відвідала в'язницю в Сальвадорі, куди депортовано 238 венесуельців, що викликало обурення в США та Венесуелі.

26 березня 2025 р. 20:58

Депортація венесуельців: США відновили рейси до Венесуели

США відновили рейси для депортації венесуельців, які повертаються на батьківщину. Президент Мадуро назвав це шансом звільнити мігрантів.

24 березня 2025 р. 11:44

Трамп і судова система: загострення конфлікту в США

Конфлікт між президентом Трампом і судовою системою США загострюється через рішення суддів про депортацію злочинців.

21 березня 2025 р. 14:49