05 березня 2025 р. 16:48 Суд у Запоріжжі: свідчення про вбивство українського військового

Судовий процес над російським військовим

5 березня 2025 року в Заводському районному суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі Дмитра Курашова, російського військового, якого звинувачують у вбивстві українського військовополоненого. Свідком у справі виступив 47-річний Олександр Дейнеженко, кулеметник 2-ї стрілецької роти 226-го батальйону 127-ї окремої бригади Сил територіальної оборони (ТрО).

Свідчення Олександра Дейнеженка

Дейнеженко був серед українських військових, які відбили позицію, захоплену росіянами, і знайшли тіла своїх побратимів, зокрема Віталія Г. з позивним "Пінгвін". За версією слідства, саме Курашов застрелив його під час спроби здатися в полон. Свідок повідомив, що на позиції були тіла п'яти загиблих, троє з яких лежали в бліндажах, а двоє, включаючи "Пінгвіна", він побачив неподалік.

Дейнеженко зазначив, що загиблі не мали зброї, що свідчить про те, що вони не чинили опір. "Пінгвін" лежав обличчям униз і, ймовірно, мав кульове поранення в голову. Свідок підтвердив, що разом із побратимами взяли в полон росіян, серед яких був Курашов.

Обвинувачення та захист

Дмитро Курашов, 26-річний стрілець 2-го відділення 5-го взводу штурмового загону "Шторм-V", обвинувачується у порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. За версією обвинувачення, 6 січня 2024 року група російських військових штурмувала українські позиції, і Курашов вбив Віталія Г., який намагався здатися в полон.

На попередньому засіданні Курашов визнав провину, але відмовився давати свідчення. Він стверджував, що беззбройного українського військового розстріляв інший росіянин, медик з позивним "Сєдой", який загинув незабаром після цього. Однак цю версію спростували інші російські військовополонені, які свідчили, що саме Курашов вистрілив у беззбройного українського військового.

Подальші кроки

Суд продовжує розгляд справи, і свідчення Дейнеженка можуть стати вирішальними у визначенні долі Курашова. Прокурор Микита Маневський зазначив, що статус потерпілого має лише Віталій Г., тоді як слідству не вдалося зібрати докази щодо загибелі другого беззбройного військового з позивним "Грінч". Процес триває, і подальші свідчення можуть вплинути на остаточне рішення суду.

За даними DW, судовий процес викликав значний інтерес, оскільки він стосується порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини.

військові дії військовополонені порушення прав людини російська агресія суд

Військовий суд рф засудив українських солдатів до 17 років

Сім українських військових отримали терміни від 15 до 17 років ув'язнення за звинуваченнями у тероризмі в Курській області.

08 квітня 2025 р. 19:48

Вироки для 23 українських військових: до 23 років ув'язнення

Південний окружний військовий суд у ростові виніс вироки 23 українським військовим з полку "Азов", призначивши терміни до 23 років.

26 березня 2025 р. 12:48

вбивство активіста ганула: затриманому оголосили підозри

Затриманому за підозрою у вбивстві одеського активіста Дем'яна ганула інкримінують умисне вбивство та незаконне поводження зі зброєю.

16 березня 2025 р. 12:48

Суд у Мюнхені засудив росіянина до довічного за вбивство українців

У Мюнхені 58-річного росіянина засудили до довічного ув'язнення за вбивство двох українських військових. Суд ухвалив рішення 7 березня 2025 року.

07 березня 2025 р. 19:48