18 квітня 2025 р. 21:11 Суд у Санкт-Петербурзі засудив активістку до колонії за критику армії

Суд у Санкт-Петербурзі виніс вирок 19-річній Дар'ї Козиревій, засудивши її до двох років і восьми місяців у колонії за звинуваченням у "дискредитації" російської армії. Як повідомляє прес-служба суду, Козиреву затримали 24 лютого 2024 року після того, як вона наклеїла вірш українського поета Тараса Шевченка на його пам'ятник у Санкт-Петербурзі.

Вірш, який вона використала, звучав так: "О, поховайте мене, а потім встаньте / І розірвіть свої важкі ланцюги / І полийте кров'ю тиранів / Ту свободу, яку ви здобули". Цю інформацію надала незалежна російська правозахисна організація OVD-Info.

У серпні 2024 року проти Козиревої було порушено ще одну справу після інтерв'ю з Радіо Свобода, в якому вона назвала війну росії в Україні "монструозною" та "кримінальною". Під час одного з судових засідань дівчина стверджувала, що просто прочитала вірш і наклеїла цитату українською мовою, "нічого більше", за словами прес-служби суду.

Козирева вже мала проблеми з законом раніше. У грудні 2022 року, ще навчаючись у школі, її затримали за написання на інсталяції, присвяченій побратимству Санкт-Петербурга та українського Маріуполя: "Вбивці, ви це бомбили. Юда". За це її оштрафували за "дискредитацію" армії, а через рік вона була виключена з університету за пост у російській соціальній мережі, в якому обговорювала "імперіалістичну природу війни", згідно з інформацією Memorial, однієї з найповажніших правозахисних організацій у країні.

Memorial описала Козиреву як політичну в'язня і засудила звинувачення проти неї як "абсурдні", зазначивши, що вони спрямовані на придушення інакодумства. Прокурори вимагали для Козиревої шість років ув'язнення, повідомляє російський незалежний медіа-канал SOTA Vision.

Відеозаписи від Reuters показали, як Козирева усміхається та махає своїм прихильникам, покидаючи суд. Її адвокат повідомив, що вони, ймовірно, подадуть апеляцію. Вирок був засуджений директором Amnesty International в росії Наталією Звігіною як "ще одне тривожне нагадування про те, на що готові йти російські влади, щоб заглушити мирну опозицію до їхньої війни в Україні". "Дар'я Козирева карається за цитування класика української поезії 19 століття, за висловлення протесту проти несправедливої війни та за відмову мовчати. Ми вимагаємо негайного та безумовного звільнення Дар'ї Козиревої та всіх, хто ув'язнений за законами "військової цензури", - йдеться в заяві Звігіної.

росія має історію спроб придушити антивоєнний протест серед молоді. Як повідомляє CNN, з 2009 року щонайменше 35 неповнолітніх стикалися з політично мотивованими кримінальними звинуваченнями в росії. З них 23 справи були порушені з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році. Наразі більше 1,500 людей ув'язнені з політичних причин у росії, згідно з даними OVD-Info, а репресії проти інакодумства посилилися з початком війни. З грудня 2024 року щонайменше 20,070 людей були затримані за антивоєнні погляди, а також зафіксовано 9,369 випадків "дискредитації армії", пов'язаних з діями, такими як пости в соціальних мережах або носіння одягу з символікою українського прапора.

антивоєнний протест дискредитація армії політичні в'язні правозахисники репресії

Суд у росії засудив перукаря до 5 років за фейки про армію

Перукарка з Санкт-Петербурга отримала 5 років в'язниці за поширення фейкових новин про російську армію. Вона заперечує звинувачення, вважаючи справу помстою сусідки.

15 квітня 2025 р. 18:03

Суд у москві засудив журналістів до п'яти з половиною років

У москві чотирьох журналістів засудили до тривалого ув'язнення за звинувачення у співпраці з екстремістською організацією. Вирок викликав обурення правозахисників.

15 квітня 2025 р. 00:00

Призов до армії рф: весняна кампанія та тиск на українців

росія розпочала весняний призов, залучаючи молодь з окупованих територій України. Правозахисники повідомляють про примусову мобілізацію та тиск на призовників.

10 квітня 2025 р. 15:48