
Нагатинський районний суд у москві ухвалив вирок, засудивши до п'яти з половиною років позбавлення волі журналістів Антоніну Фаворську (Кравцову), Артема Крігера, Сергія Кареліна та Костянтина Габова. Всі вони раніше співпрацювали з Deutsche Welle (DW). Як повідомляє видання "Медиазона", судове засідання відбулося 15 квітня 2025 року в закритому режимі, що викликало додаткові питання щодо прозорості процесу.
Обвинувачення та захист
Слідство стверджує, що журналісти брали участь у діяльності Фонду боротьби з корупцією (ФБК), який російська влада визнала "екстремістським". Обвинувачення вимагало для кожного з підсудних по 5 років і 11 місяців колонії. Проте самі журналісти заперечують ці звинувачення, наголошуючи, що їхня діяльність полягала у висвітленні роботи ФБК, а не у співпраці з ним.
Правозахисний проєкт "Поддержка политзаключенных. Мемориал" визнав обвинувачених політичними в'язнями, що підкреслює серйозність ситуації.
Останні слова підсудних
У розпорядженні "Новой газеты" опинилися тексти останніх слів Сергія Кареліна, Костянтина Габова та Артема Крігера. Вони висловили своє обурення переслідуванням за професійну діяльність. Сергій Карелін, зокрема, зазначив, що він перебуває у в'язниці за "чесне і неупереджене ставлення до журналістики". Він також висловив жаль з приводу того, що його донька стала жертвою політичних репресій.
Костянтин Габов підкреслив, що завжди дотримувався Конституції рф, яка гарантує свободу думки і слова. Він закликав до продовження роботи в умовах тиску, наголошуючи на важливості висвітлення альтернативних точок зору в росії.
Артем Крігер, у свою чергу, визнав, що усвідомлював ризики, пов'язані з його професією, але не збирався залишати країну. Він заявив: "Якщо треба у 2025 році за своє це переконання і за свою позицію платити ціною свободи, я готовий!".
Реакція на вирок
Генеральний директор Deutsche Welle (DW) Петер Лімбурґ прокоментував вирок, зазначивши, що росія демонструє свою неправову природу, переслідуючи журналістів як серйозних злочинців. "Ми повністю солідарні з ними та їхніми сім'ями", - додав він, підкреслюючи важливість підтримки журналістів у їхній боротьбі за свободу слова.
Цей випадок ще раз підкреслює складну ситуацію з правами людини та свободою слова в росії, де журналісти стикаються з серйозними ризиками за свою професійну діяльність. В умовах зростаючого тиску на незалежні медіа, важливо продовжувати підтримувати тих, хто бореться за правду та справедливість.
Згідно з інформацією DW, цей вирок викликав обурення серед правозахисників та міжнародної спільноти, які закликають до звільнення політичних в'язнів у росії.
журналісти політичні в'язні правозахисники російська агресія свобода словаСуд у росії засудив перукаря до 5 років за фейки про армію
Перукарка з Санкт-Петербурга отримала 5 років в'язниці за поширення фейкових новин про російську армію. Вона заперечує звинувачення, вважаючи справу помстою сусідки.
15 квітня 2025 р. 18:03
Суд над журналістами, пов'язаними з Навальним: 5,5 років колонії
Чотирьох журналістів, пов'язаних з опозиційним лідером Олексієм Навальним, засудили до 5,5 років колонії за звинуваченнями у роботі на заборонену організацію.
15 квітня 2025 р. 12:43
Справу чотирьох російських журналістів завершують у Москві
У Москві відбуваються заключні дебати у справі чотирьох журналістів, яких звинувачують у зв'язках з екстремістською спільнотою.
13 березня 2025 р. 11:48