Політика

Суд у Миколаєві відмовив у передачі російського майна АРМА

Суд у Миколаєві не задовольнив клопотання прокуратури про передачу арештованого російського майна на управління АРМА.

Судова ухвала про арешт російського майна

За даними ЦПР, 25 травня 2025 року Центральний районний суд Миколаєва ухвалив рішення, яке стало важливим кроком у боротьбі з фінансуванням війни рф проти України. Суд відмовив прокуратурі у передачі арештованого майна російської компанії "Новітні технології в перевезеннях" на управління Національному агентству з розшуку та управління активами (АРМА).

Причини відмови

Згідно з ухвалою суду, прокуратура не змогла надати достатніх підстав для повторної передачі активів, які вже були арештовані. Суд зазначив, що ще в серпні 2023 року було ухвалено рішення про передачу цього майна в управління АРМА, і прокурор не зміг чітко пояснити, чому необхідно повторно ініціювати цю процедуру. Тому клопотання було визнано безпідставним.

Вартість арештованого майна

Арештоване майно, яке перебуває на території Миколаївського глиноземного заводу, оцінюється в понад 300 тисяч доларів. Це рухоме майно стало частиною кримінального провадження, яке стосується підприємств на Миколаївщині з бенефіціарами з білорусі та росії. Слідство вважає, що прибутки цих компаній виводилися до рф через фіктивні товарні операції, що використовувалися для фінансування російської агресії.

Інші випадки арешту

Суд також відмовив у передачі російського газогенератора вартістю 120 тисяч доларів, який перебуває на ремонті в державному підприємстві "Зоря-Машпроект" у Миколаєві. Це майно раніше вже передавалося в управління АРМА, але прокуратура знову намагалася ініціювати передачу без нових підстав.

Боротьба з фінансуванням агресії

У січні 2024 року Служба безпеки України заблокувала постачання стратегічної сировини, яка могла використовуватися для виробництва озброєння в рф. На Миколаївському глиноземному заводі було арештовано сировину вартістю понад 2 мільярди гривень, що належала російському олігарху Олегу Дерипасці. Слідство встановило, що ця продукція призначалася для підприємств корпорації "Русал", які виготовляють компоненти до балістичних ракет "Іскандер".

Націоналізація активів

У червні 2023 року Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про повну конфіскацію заводу на користь держави. За матеріалами СБУ та ДБР було націоналізовано активи, пов’язані з Дерипаскою, на понад 10 мільярдів гривень. У березні 2024 року підприємство офіційно перейшло у власність Фонду державного майна.