Політика

Суд у Миколаєві відмовив у передачі російського майна АРМА

Суд у Миколаєві не задовольнив клопотання прокуратури про передачу арештованого російського майна на управління АРМА.

Суд у Миколаєві відмовив у передачі російського майна АРМА

Судова ухвала про арешт російського майна

За даними ЦПР, 25 травня 2025 року Центральний районний суд Миколаєва ухвалив рішення, яке стало важливим кроком у боротьбі з фінансуванням війни рф проти України. Суд відмовив прокуратурі у передачі арештованого майна російської компанії "Новітні технології в перевезеннях" на управління Національному агентству з розшуку та управління активами (АРМА).

Причини відмови

Згідно з ухвалою суду, прокуратура не змогла надати достатніх підстав для повторної передачі активів, які вже були арештовані. Суд зазначив, що ще в серпні 2023 року було ухвалено рішення про передачу цього майна в управління АРМА, і прокурор не зміг чітко пояснити, чому необхідно повторно ініціювати цю процедуру. Тому клопотання було визнано безпідставним.

Вартість арештованого майна

Арештоване майно, яке перебуває на території Миколаївського глиноземного заводу, оцінюється в понад 300 тисяч доларів. Це рухоме майно стало частиною кримінального провадження, яке стосується підприємств на Миколаївщині з бенефіціарами з білорусі та росії. Слідство вважає, що прибутки цих компаній виводилися до рф через фіктивні товарні операції, що використовувалися для фінансування російської агресії.

Інші випадки арешту

Суд також відмовив у передачі російського газогенератора вартістю 120 тисяч доларів, який перебуває на ремонті в державному підприємстві "Зоря-Машпроект" у Миколаєві. Це майно раніше вже передавалося в управління АРМА, але прокуратура знову намагалася ініціювати передачу без нових підстав.

Боротьба з фінансуванням агресії

У січні 2024 року Служба безпеки України заблокувала постачання стратегічної сировини, яка могла використовуватися для виробництва озброєння в рф. На Миколаївському глиноземному заводі було арештовано сировину вартістю понад 2 мільярди гривень, що належала російському олігарху Олегу Дерипасці. Слідство встановило, що ця продукція призначалася для підприємств корпорації "Русал", які виготовляють компоненти до балістичних ракет "Іскандер".

Націоналізація активів

У червні 2023 року Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про повну конфіскацію заводу на користь держави. За матеріалами СБУ та ДБР було націоналізовано активи, пов’язані з Дерипаскою, на понад 10 мільярдів гривень. У березні 2024 року підприємство офіційно перейшло у власність Фонду державного майна.

Нове

У Миколаєві жінку засудили за спробу підкупу поліцейського

У Миколаєві жінка отримала умовний термін за спробу дати хабар поліцейському, щоб уникнути відповідальності за шахрайство.

0 хвилин

АРМА розпочала пошук управителя для «Сегежа Оріана Україна»

Національне агентство з розшуку активів оголосило про пошук управителя для калуського виробника паперової продукції.

1 місяць, 2 тижні

Визнання провини екс-директора Миколаївської електрокомпанії

Колишній директор Миколаївської електропостачальної компанії визнав провину у відмиванні коштів та спрямує понад 11 млн грн на ЗСУ.

1 місяць, 4 тижні

АРМА передає активи «Вінницяпобутхім» Фонду держмайна

АРМА завершила управління активами «Вінницяпобутхім», передавши їх Фонду держмайна. Це стало наслідком рішення Вищого антикорупційного суду.

2 місяці, 2 тижні

Суд стягнув активи Дерипаски на 2 млрд грн на користь держави

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту до Олега Дерипаски, стягнувши активи на понад 2 млрд грн.

3 місяці, 1 тиждень