25 березня 2025 р. 15:35 Студентка Колумбійського університету подала в суд на Трампа

Студентка Колумбійського університету проти адміністрації Трампа

Юнсео Чунг, 21-річна студентка Колумбійського університету, яка переїхала до США з Південної Кореї у віці семи років, подала в суд на адміністрацію Трампа через спроби її депортації. Вона стверджує, що імміграційні чиновники провели обшуки в кількох закладах університету, включаючи її гуртожиток, після її участі в про-палестинських протестах.

Суть позову

Позов має на меті заблокувати її затримання та депортацію, посилаючись на Першу поправку та інші конституційні права. Це сталося після недавнього затримання Махмуда Халіла, відомого активіста, який допомагав вести переговори між адміністрацією університету та студентськими протестувальниками. За словами адвокатів Чунг, вона брала участь у протестах на кампусі проти війни Ізраїлю в Газі, але не займала помітної ролі, як Халіл.

Звинувачення з боку влади

Міністерство внутрішньої безпеки США стверджує, що Чунг вчинила "тривожні дії", включаючи її арешт на демонстрації в коледжі Барнард, пов'язаній з вигнаннями студентів, які брали участь у про-палестинських протестах. Як повідомляє BBC, позов стверджує, що чиновники адміністрації Трампа почали зусилля щодо арешту Чунг через кілька днів після протесту 5 березня 2025 року, в якому вона брала участь.

Реакція на затримання активістів

8 березня, за даними позову, чиновники імміграційної служби підписали ордер на арешт студентки, а незабаром після цього агенти відвідали її батьківський дім у пошуках її. Позов оскаржує те, що описується як "модель і практика" адміністрації Трампа, яка намагається переслідувати осіб, пов'язаних з протестами за права палестинців, за їхню політичну активність.

Інші студенти під загрозою

Чунг є однією з кількох студентів університету, яких чиновники Трампа намагалися затримати та депортувати через їхню участь у про-палестинських протестах. Позов також включає інших студентів, які стикаються з депортацією, зокрема аспіранта Корнельського університету Момоду Тала та міжнародну студентку Колумбійського університету Ранджані Срінівасан, чия віза була анульована.

Політичний контекст

Затримання Халіла, який був відправлений до центру утримання в Луїзіані, викликало масові протести по всій країні. Його дружина, яка є громадянкою США, на восьмому місяці вагітності. Адвокати Халіла також звинуватили уряд у "відкритому репресуванні студентської активності та політичної мови". Чиновники Трампа посилаються на Закон про імміграцію та громадянство, який дозволяє депортувати не громадян, які є "вороже налаштованими до зовнішньої політики та національної безпеки" США. Державний секретар Марко Рубіо стверджує, що за цим законом США можуть депортувати власників віз та грін-карт з "фактично будь-якої причини".

Вимоги університету

Адміністрація Трампа також анулювала фінансування Колумбійського університету на суму 400 мільйонів доларів через звинувачення в тому, що університет не бореться з антисемітизмом на кампусі. Університет погодився на кілька вимог з боку чиновників Трампа, включаючи вимогу до протестувальників надавати посвідчення особи, щоб розглянути можливість відновлення фінансування.

адміністрація Трампа депортація права людини протести студенти

Суд у Луїзіані вирішить долю активіста Колумбійського університету

Суддя у Луїзіані розгляне можливість звільнення активіста Махмуда Халіла з-під варти. Його депортація пов'язана з протестами проти війни в Газі.

11 квітня 2025 р. 11:54

Колумбійський університет покарав студентів за протест

Колумбійський університет вживає заходів проти студентів, які брали участь у про-палестинському протесті, що відбувся минулої весни.

14 березня 2025 р. 02:30

Суд у США призупинив депортацію палестинського студента

Суд у Нью-Йорку ухвалив рішення про призупинення депортації палестинського студента Махмуда Халіла, активіста протестів на підтримку Гази.

11 березня 2025 р. 16:48