07 квітня 2025 р. 14:48 Статус українських біженців у ЄС: обговорення триває

Німеччина обговорює статус біженців

На тлі переговорів за посередництва США про припинення вогню у війні росії проти України, Німеччина вважає, що наслідки для статусу українських біженців обговорюватимуться на рівні Євросоюзу. Як зазначив представник МВС ФРН Максиміліан Каль, "на жаль, ми ще досить далекі від цього". Він підкреслив, що питання статусу українців у разі припинення вогню буде розглянуто на рівні міністрів внутрішніх справ ЄС.

Умови для повернення

Каль також зазначив, що обговорення залежатиме від того, чи не виникне більше загрози для життя і здоров'я людей в Україні. "Це першочергова умова", - додав він. За його словами, статус біженців з України залишається чинним, і глава МВС Німеччини Ненсі Фезер "завжди чітко говорила, що ми надаватимемо захист тим, хто втік з України, допоки триватиме ця жахлива агресивна війна, яку веде росія".

Гіпотетичні питання

Представник міністерства закордонних справ Крістіан Ваґнер назвав питання про статус українських біженців у ЄС у разі припинення вогню "дуже гіпотетичним". Він підкреслив, що Німеччина підтримує переговори, які ведуть США, і що важливо, щоб рішення не ухвалювалися без участі українців. "У них є важливе право голосу на цих переговорах", - зазначив Ваґнер.

Статистика українських біженців

За даними Брюсселя, у країнах ЄС наразі зареєстровано 4,2 мільйона українських громадян, які втекли від війни. Їм надано тимчасовий захист із правом на роботу згідно з директивою, дію якої продовжено до 4 березня 2026 року. У Німеччині станом на лютий 2025 року проживало понад 1,2 мільйона біженців з України.

Переговори про новий уряд

У разі перемир'я питання про статус українських біженців, найімовірніше, вирішуватиме новий уряд, переговори про створення якого ведуть консервативний блок ХДС/ХСС і Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН). Як повідомляє українське видання "Європейська правда", на брифінгу представник Єврокомісії Маркус Ламмерт сказав, що рішення про майбутній статус українських біженців наразі не ухвалено. Обговорюються різні варіанти, але поки що "немає плану" щодо статусу українських біженців після припинення вогню, як зазначає портал EURACTIV.

Таким чином, питання статусу українських біженців залишається відкритим, і подальші рішення залежать від розвитку ситуації в Україні та результатів міжнародних переговорів.

За даними DW.

біженці ЄС Німеччина переговори статус

Німеччина не поспішає з відправленням військ в Україну

Уряд Німеччини відмовляється від тиску щодо відправлення військ для миротворчої місії в Україні, заявив речник уряду.

17 березня 2025 р. 14:48

Німеччина звинуватила Путіна в затягуванні мирних переговорів

Німеччина висловила занепокоєння через реакцію Росії на пропозицію США про перемир'я в Україні, звинувативши Путіна в затягуванні переговорів.

15 березня 2025 р. 07:48

Біженці з України в Німеччині: готовність до інтеграції та виклики

Більше половини українських біженців у Німеччині хочуть залишитися, але бюрократія заважає їхній інтеграції. Нове дослідження виявило основні проблеми.

05 березня 2025 р. 00:00