Економіка

Стартап Pickpad залучив $200 000 від фонду Antler для ресторанів

Стартап Pickpad, що автоматизує управління замовленнями в ресторанах, отримав $200 000 інвестицій від сінгапурського фонду Antler. Кошти підуть на розвиток продукту та пілотні проєкти.

Інвестиції для автоматизації ресторанного бізнесу

Український стартап Pickpad, що спеціалізується на розробці системи управління замовленнями для закладів харчування, залучив $200 000 від сінгапурського венчурного фонду Antler. Про це повідомив засновник стартапу Ярослав Циганенко у розмові з журналістами Forbes.

Що таке Pickpad?

Pickpad – це інноваційна система з "розумними" панелями, яка автоматизує процес видачі замовлень у ресторанах за допомогою сенсорів і технологій машинного навчання. Коли замовлення ставлять на сенсорну панель, система автоматично перевіряє його відповідність через інтеграцію з POS-системою, оновлює статус замовлення та надсилає сповіщення клієнтам про готовність. Ім'я клієнта з'являється на панелі, що спрощує комунікацію.

"Кожного дня у закладах сотні діджитал-замовлень опрацьовуються вручну. Операційна неефективність і суттєвий вплив людського фактора створюють проблеми зі швидкістю та точністю замовлень", – зазначив Циганенко.

Використання залучених коштів

Залучені кошти планується використати на запуск пілотних проєктів, покращення продукту та налагодження співпраці з ресторанами. "Розвʼязуємо проблему вартістю $100 000 для 400 000 закладів харчування у США, від закладів швидкого харчування до кафе середнього класу. Сумарно це проблема на $40 млрд", – підкреслив засновник.

Пілотні проєкти в Чикаго

На даний момент дві станції Pickpad вже працюють у Чикаго: одна в кав’ярні Soloway Coffee, інша – у локальній мережі кави Dollop Coffee. "Розпочали з кав’ярень з кількох причин, зокрема середнє замовлення (чашка кави) потребує мінімального розміру нашої панелі, що спрощує процес виробництва", – пояснив Циганенко.

Історія стартапу

Pickpad був заснований у 2024 році Ярославом Циганенком, який раніше розвивав сервіс доставки їжі Mister.Am. Наразі Циганенко зосереджений на розвитку Pickpad, а управління Mister.Am здійснює місцева команда.

Стартап також отримав нагороду CES 2025 Innovation Award у категорії "Штучний інтелект" та став переможцем Restaurant Technology Network 2025 Startup Alley – американського заходу для фудтех-стартапів, де переможця обирали голосуванням серед представників великих ресторанних мереж.