Економіка

США зняли санкції для будівництва АЕС «Пакш-2» в Угорщині

Сполучені Штати зняли санкції, що заважали реалізації проекту АЕС «Пакш-2» в Угорщині, що є важливим для енергетичної стабільності країни.

США зняли санкції для будівництва АЕС «Пакш-2» в Угорщині

США зняли санкції для АЕС «Пакш-2»

За даними Forbes, Сполучені Штати Америки зняли санкції, які перешкоджали реалізації проекту атомної електростанції «Пакш-2» в Угорщині, що реалізується у партнерстві з росією. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 29 червня.

«Ці обмеження, запроваджені адміністрацією Байдена з політичних мотивів напередодні інавгурації Дональда Трампа, тепер зняті. Дякую адміністрації Трампа, адже цей проект є ключовим для забезпечення енергетичної стабільності Угорщини», – зазначив Сіярто.

Важливість проекту «Пакш-2»

За даними Bloomberg, проект розширення АЕС «Пакш», який реалізується за участі угорського партнера «Росатома», останні роки стикався з юридичними перешкодами та значними затримками. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово вступав у конфлікти з партнерами по ЄС через тісні зв’язки з росією, яка забезпечує значну частину енергоресурсів країни.

Сіярто вважає, що суперечки з ЄС щодо закупівель нафти і газу, ймовірно, триватимуть, попри просування проекту в ядерній енергетиці. «Виробництво ключових компонентів обладнання для АЕС «Пакш» здійснюється в росії та Франції. На будівельному майданчику в Пакші роботи тепер можуть прискоритися», – зазначив міністр.

Контекст проекту

У серпні 2022 року Управління з атомної енергетики Угорщини схвалило проект «Пакш-2», який передбачає розширення атомної електростанції «Пакш» за участю російської держкорпорації «Росатом». Орієнтовна вартість проекту становить €12,5 млрд, з яких €10 млрд фінансує росія через державний кредит.

АЕС «Пакш», розташована в однойменному угорському місті, була збудована у 1980-х роках і працює на російському ядерному паливі. Станція забезпечує приблизно третину електроенергії, що споживається в Угорщині, завдяки чотирьом енергоблокам з реакторами ВВЕР-440. Попри початок повномасштабної війни росії проти України, Угорщина не відмовилася від реалізації цього проекту.

Нове

Критика Європарламенту через законопроект про НАБУ та САП

Депутат Європарламенту Даніель Фройнд вважає новий закон загрозою для боротьби з корупцією в Україні та процесу вступу до ЄС.

0 хвилин

росія будує лінії електропередач для Запорізької АЕС

росія розпочала будівництво нових ліній електропередач для підключення Запорізької АЕС до своєї енергомережі, попри ризики катастрофи.

1 місяць, 3 тижні

росія готова обговорити присутність США на Запорізькій АЕС

росія висловила готовність обговорити можливу присутність США на Запорізькій АЕС в рамках мирної угоди, заявив Олексій Ліхачов.

2 місяці, 3 тижні

На Миколаївщині збудують технологічний комплекс для АЕС

На Миколаївщині планують збудувати технологічний комплекс для виготовлення ТВЗ для АЕС. Проект вартістю понад 9 млрд грн сприятиме енергетичній незалежності України.

2 місяці, 3 тижні

США готують угоду з Україною про корисні копалини без АЕС

Президент Зеленський анонсував новий проект угоди з США, що не включає питання атомних електростанцій. Угода має стати важливим кроком у співпраці.

3 місяці, 3 тижні

<