Вимоги росії для припинення війни
Уряд Сполучених Штатів Америки вважає, що умови, які росія висуває для припинення війни проти України, є надмірними. Про це заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс під час заходу, організованого Мюнхенською конференцією з безпеки, у Вашингтоні 7 травня 2025 року.
"росіяни висувають певний набір вимог, певний набір поступок для того, щоб покласти край конфлікту. Ми вважаємо, що вони просять занадто багато", - зазначив Венс, цитуючи агентство dpa.
Розуміння позиції Кремля
Віцепрезидент підкреслив важливість розуміння точки зору Кремля, хоча він і не погоджується з російським виправданням війни. "Не обов'язково погоджуватися з російським виправданням війни, і, звісно, і президент, і я критикували повномасштабне вторгнення, але потрібно спробувати зрозуміти позицію іншої сторони", - сказав він.
Венс також зазначив, що не стверджував би, що російська сторона не зацікавлена в пошуку рішення, але вказав на значний розрив у позиціях України і росії. "Метою має бути подолання цього розриву шляхом діалогу", - додав він.
Участь США в переговорах
Сполучені Штати готові брати участь у переговорах, але Венс наголосив на важливості прямих дискусій між Україною та росією. "Без прямих дискусій між двома сторонами, для нас буде складно бути посередником у переговорах", - підкреслив він. "Ми вважаємо, що для нас, напевно, неможливо бути абсолютним посередником у цьому без хоча б якихось прямих переговорів між двома сторонами. І саме на цьому ми зосереджуємося".
Пропозиція щодо демілітаризованої зони
Нагадаємо, що напередодні, 6 травня, спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог заявив, що Київ погодився на пропозицію створення 30-кілометрової демілітаризованої зони. З цієї зони на 15 кілометрів відведуть українські війська та на таку ж відстань російські. Келлог підкреслив, що Україна, яка "готова до всеосяжного припинення вогню", наразі перебуває у хорошій позиції, а головною перешкодою є президент рф володимир путін, який не погоджується на перемир'я. Тим не менш, на думку Келлога, сторони близькі до угоди.
Таким чином, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки залежать від готовності обох сторін до діалогу та компромісу.
За даними DW