Політика

США виходять з ЮНЕСКО через культурні розбіжності

США оголосили про вихід з ЮНЕСКО, звинувативши організацію у підтримці "вок культур". Директорка ЮНЕСКО назвала це рішення "на жаль, але очікуваним".

США виходять з ЮНЕСКО через культурні розбіжності

США виходять з ЮНЕСКО

За даними BBC, Сполучені Штати Америки оголосили про свій намір вийти з ЮНЕСКО, міжнародної організації, що займається культурою та освітою. Причиною цього рішення стало звинувачення ЮНЕСКО у підтримці "вок, розділових культурних та соціальних причин". Директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле висловила жаль з приводу цього кроку, але зазначила, що він був "очікуваним".

Політичний контекст

Цей крок є частиною зусиль адміністрації Трампа, спрямованих на скорочення зв'язків з міжнародними організаціями. Раніше США вийшли з Всесвітньої організації охорони здоров'я та Паризької угоди про клімат, а також скоротили фінансування іноземних гуманітарних програм. Вихід з ЮНЕСКО набуде чинності в грудні 2026 року.

Причини виходу

Державний департамент США заявив, що "глобалістська, ідеологічна програма ЮНЕСКО для міжнародного розвитку" суперечить політиці "Америка на першому місці". Також було зазначено, що включення Палестини до складу ЮНЕСКО у 2011 році є "вкрай проблематичним" і суперечить політиці США, що призвело до поширення антиізраїльської риторики в організації.

Реакція ЮНЕСКО

Аудрі Азуле, директорка ЮНЕСКО, зазначила, що ці звинувачення "суперечать реальності зусиль ЮНЕСКО, особливо в сфері освіти про Голокост та боротьби з антисемітизмом". Вона підкреслила, що це рішення суперечить основоположним принципам багатосторонності та може негативно вплинути на численні партнерські спільноти в США, які прагнуть отримати статус об'єктів Світової спадщини, статус Креативного міста та університетських кафедр.

Фінансування ЮНЕСКО

Директорка також зазначила, що ЮНЕСКО готувалася до виходу Вашингтона, диверсифікуючи свої джерела фінансування. Наразі близько 8% бюджету ЮНЕСКО надходить з США. У 2017 році, під час першого президентства Трампа, США вийшли з ЮНЕСКО, але це рішення було скасовано під час адміністрації Джо Байдена.

Історичний контекст ЮНЕСКО

ЮНЕСКО була заснована в листопаді 1945 року, незабаром після Другої світової війни, з метою сприяння миру та безпеці через глобальну співпрацю в освіті, мистецтві, науці та культурі. Організація налічує 194 держави-члени та відома своєю діяльністю з охорони світової спадщини.

Нове

Вибори на Тайвані: Громадянський рух проти законодавців

Тисячі тайванців голосують на виборах, щоб усунути законодавців, звинувачених у близькості до Китаю.

1 година, 29 хвилин

США оголосили про вихід з ЮНЕСКО: причини та наслідки

Сполучені Штати втретє виходять з ЮНЕСКО, вказуючи на суперечності з національними інтересами. Держдепартамент пояснив рішення антиізраїльською риторикою організації.

3 дні, 5 годин

США закрили USAID: наслідки для міжнародної допомоги

1 липня США офіційно закрили Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), що може загрожувати життю мільйонів.

3 тижні, 3 дні

Дефіцит ліків для ВІЛ в Україні через скорочення допомоги США

Скорочення зовнішньої допомоги США ускладнює постачання ліків для лікування ВІЛ в Україні та інших країнах, попереджає ВООЗ.

4 місяці, 1 тиждень

США запитують ООН про антиамериканські погляди

США надіслали ООН запитання про антиамериканські погляди, що викликало занепокоєння серед гуманітарних організацій.

4 місяці, 1 тиждень

<