Економіка

США та Великобританія оголосять про угоду щодо тарифів

США та Великобританія готуються оголосити угоду про зниження тарифів на імпорт, але основні 10% тарифів залишаться незмінними.

США та Великобританія оголосять про угоду щодо тарифів

Угода про тарифи між США та Великобританією

Сьогодні очікується оголошення угоди між США та Великобританією, яка має на меті зменшити тарифи на імпорт. Президент США Дональд Трамп заявив у соціальних мережах, що це буде "значна торговельна угода", хоча насправді це не зовсім так. Трамп не має повноважень підписувати угоди вільної торгівлі, як це сталося з Індією та Великобританією раніше цього тижня, оскільки це питання має затверджувати Конгрес.

Що включатиме угода?

Згідно з інформацією, угода, яка буде оголошена, скоріше за все, міститиме винятки або зниження тарифів на конкретні товари. В даний час більшість товарів, що імпортуються з Великобританії до США, підлягають загальному тарифу в 10%, який, ймовірно, залишиться в силі. Проте, угода може зменшити тарифи на певні товари, які підлягають підвищеним тарифам.

Трамп вже запровадив імпортні податки у 25% на автомобілі та автозапчастини, які надходять до США. Автомобілі є найбільшим експортом Великобританії до США, вартість якого минулого року становила близько 9 мільярдів фунтів стерлінгів. Можливо, пізніше буде оголошено про зниження цього 25% тарифу або введення системи квот, яка дозволить Великобританії продавати певну кількість автомобілів до США за низькими або нульовими тарифами.

Вплив на автомобільну промисловість

Лідери автомобільної промисловості висловили побоювання, що система квот може обмежити кількість автомобілів, які вони можуть експортувати конкурентоспроможно. Великобританія наразі накладає 10% тариф на імпорт автомобілів з США, але очікується, що цей тариф буде знижено. США вимагають зниження імпортного податку до 2.5%, і канцлер Рейчел Рівз вже висловила готовність до такого зниження.

Тарифи на сталь та алюміній

У березні цього року в США набули чинності 25% тарифи на імпорт сталі та алюмінію. Прем'єр-міністр Кір Стармер заявив, що Великобританія "зберігатиме всі варіанти на столі", але не оголосив про негайну відповідь. Великобританія експортує відносно невелику кількість сталі та алюмінію до США, приблизно на 700 мільйонів фунтів стерлінгів, але тарифи також охоплюють продукти, виготовлені зі сталі та алюмінію, такі як спортивне обладнання, меблі та машини, вартість яких значно вища.

Фармацевтичні продукти

Що стосується фармацевтичних продуктів, то поки що невідомо, які угоди можуть бути досягнуті. Більшість країн, включаючи США, накладають мало або зовсім не накладають тарифів на готові ліки, щоб зберегти доступність медичних препаратів. Фармацевтика є важливим експортом для Великобританії, минулого року продажі медичних і фармацевтичних продуктів становили 6.6 мільярдів фунтів стерлінгів.

Політичні ризики та податкові питання

Великобританія також може знизити свій 2% податок на цифрові послуги для американських компаній в обмін на зниження тарифів на автомобілі та фармацевтичні експортні товари. Цей податок стосується бізнесу, який працює в соціальних мережах, пошукових системах або онлайн-ринках. Проте, зниження цього податку може викликати політичні ризики, оскільки це може бути сприйнято як поступка великим технологічним компаніям або президенту Трампу.

Висновок

Угода між США та Великобританією може стати важливим кроком у торговельних відносинах, але її деталі ще потребують обговорення. Як повідомляє BBC, подальші переговори та юридичні процедури можуть зайняти кілька місяців, і угода може виявитися короткостроковою, охоплюючи лише кілька товарів.