Політика

США та Україна обговорюють 30-денне припинення вогню

Американські чиновники вирушають до Росії для обговорення угоди про припинення вогню між США та Україною. Президент Трамп сподівається на позитивний результат.

Обговорення угоди про припинення вогню

12 березня 2025 року американські чиновники вирушають до росії для обговорення угоди між США та Україною про запропоноване 30-денне припинення вогню по всій лінії фронту. Як повідомляє агентство Reuters, про це журналістам у Овальному кабінеті Білого дому заявив президент США Дональд Трамп.

Сподівання на росію

Трамп зазначив, що після того, як Україна погодилася на припинення вогню, тепер справа за росією. "Сподіваюся, ми зможемо домогтися припинення вогню від росії. Я отримав кілька позитивних повідомлень, але позитивне повідомлення нічого не означає. Це дуже серйозна ситуація," - підкреслив він.

Негативні наслідки для росії

Президент США також вказав, що припинення вогню мало б сенс для росії, але зазначив, що для Москви існує багато негативних наслідків, не уточнивши, про що саме йдеться. "Ми маємо дуже складну ситуацію, вирішену з одного боку, майже вирішену. Ми також обговорили питання землі та інші речі, які з цим пов'язані," - додав Трамп.

Тиск на росію

Відповідаючи на запитання, чи буде він робити щось для тиску на росію, Трамп сказав: "Я можу зробити щось у фінансовому плані, що було б дуже погано для росії. Я не хочу цього робити, тому що я хочу миру."

Очікування з кремля

Раніше цього дня у кремлі заявили, що чекають на деталі від Вашингтона щодо пропозиції про припинення вогню. Високопоставлені джерела в Москві зазначили, що угода повинна враховувати досягнення росії і "враховувати її занепокоєння".

Ці події відбуваються на фоні зростаючої напруги в регіоні, і світ спостерігає за розвитком ситуації, сподіваючись на мирне вирішення конфлікту. Читайте також: Зеленський очікує від США "сильних кроків", якщо росія відмовиться від перемир'я.

Згідно з інформацією DW, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки обох сторін можуть суттєво вплинути на мирний процес.