Політика

США та союзники пропонують 30-денне припинення вогню в Україні

Сполучені Штати та європейські союзники працюють над 30-денним припиненням вогню в Україні, загрожуючи новими санкціями росії.

США та союзники пропонують 30-денне припинення вогню в Україні

Пропозиція про припинення вогню

За даними DW, Сполучені Штати Америки разом із європейськими союзниками завершують підготовку пропозиції щодо 30-денного припинення вогню в Україні. Якщо росія відмовиться від цієї пропозиції, на неї чекають нові санкції. Про це повідомила агенція Reuters, посилаючись на французьке дипломатичне джерело.

Обговорення умов

За словами співрозмовника агенції, проект ще не повністю фіналізований, але є надія на те, що сторони наближаються до угоди. "В найближчі години і дні може бути оголошення про припинення вогню або на 30 днів, або розділене на сегменти, що все ще обговорюється", - зазначив він.

Дискусії тривають щодо того, чи оголошувати одностороннє припинення вогню, чи дати росії короткий час для відповіді. У разі відмови з боку москви, США та ЄС готові запровадити нові санкції. Обидві сторони координують свої дії щодо пакетів санкцій.

Підтримка з боку союзників

Великобританія, Франція та група північноєвропейських країн висловили підтримку пропозиції США щодо безумовного 30-денного припинення вогню між росією та Україною. Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере підкреслив важливість такого кроку, заявивши: "Нам потрібне припинення вогню, безумовне припинення вогню насамперед".

Вимоги до відповідальності

Стере також наголосив на необхідності відповідальності за дотримання умов припинення вогню, зазначивши, що у разі його порушення мають бути запроваджені санкції. Об’єднані експедиційні сили (Joint Expeditionary Force, JEF), до складу яких входять 10 країн, включаючи Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Нідерланди, Норвегію, Швецію та Великобританію, були створені для швидкого реагування на кризи.

Реакція Франції та Фінляндії

Президент Франції Еммануель Макрон також підтримав заклик до припинення вогню, зазначивши, що "всі повинні працювати над досягненням цієї мети без зволікань". Президент Фінляндії Александер Стубб повідомив, що "Сполучені Штати мають на столі два пакети санкцій", які стосуються банківської справи та енергетичного сектора.

Позиція України

Президент України Володимир Зеленський, який також взяв участь у зустрічі формату Joint Expeditionary Force, підтвердив готовність України до припинення вогню. "Ми спільно працюємо над тим, щоб досягти надійного й тривалого припинення вогню, щонайменше на 30 днів", - зазначив він у Telegram. Зеленський також розповів про свою розмову з президентом США Дональдом Трампом та європейськими партнерами, підкресливши єдність у вимозі про повне припинення вогню.

Відзначення Другої світової війни

Нагадаємо, що раніше росія в односторонньому порядку оголосила триденне перемир'я з 8 по 10 травня з нагоди 80-ї річниці закінчення Другої світової війни. Проте в Україні продовжують фіксувати обстріли та бойові зіткнення, що свідчить про напружену ситуацію на фронті.