Економіка

США та Китай розпочинають переговори для зниження торгової напруги

США та Китай планують переговори для зниження напруги в торгівлі. Зустріч відбудеться у Швейцарії з 9 по 12 травня.

США та Китай розпочинають переговори для зниження торгової напруги

Переговори між США та Китаєм

Офіційні представники США та Китаю розпочнуть переговори цього тижня, щоб спробувати знизити напругу в торговій війні між двома найбільшими економіками світу. Віце-прем'єр Китаю Хе Ліфенг візьме участь у переговорах у Швейцарії з 9 по 12 травня, повідомляє Міністерство закордонних справ Китаю.

З боку США на зустрічі будуть присутні міністр фінансів Скотт Бессент та торговий представник США Джемісон Грір. Ця зустріч стане першим високорівневим контактом між країнами з моменту інавгурації президента Дональда Трампа в січні.

Торгові тарифи та їх наслідки

З моменту повернення Трампа до Білого дому в січні, він запровадив нові імпортні податки на китайські товари до 145%. У відповідь Пекін наклав мита на деякі товари з США у розмірі 125%. Скотт Бессент зазначив, що сподівається на перезавантаження міжнародної економічної системи, щоб краще служити інтересам США. "Моя думка полягає в тому, що це буде про деескалацію, а не про велику торгову угоду, але ми повинні знизити напругу, перш ніж зможемо рухатися вперед," - сказав він в інтерв'ю Fox News.

Відповідь Китаю

Представник китайського міністерства торгівлі заявив, що якщо США хочуть вирішити питання через переговори, вони повинні усвідомити серйозний негативний вплив односторонніх тарифних заходів на себе та світ. Китайські державні ЗМІ повідомили, що Пекін вирішив вступити в переговори після повного врахування глобальних очікувань, інтересів країни та закликів з боку американського бізнесу. У звіті також зазначено, що Китай відкритий до переговорів, але повторив, що якщо країна вирішить продовжувати цю торгову війну, вона боротиметься до кінця.

Вплив на світову економіку

Торговельна війна викликала хвилювання на фінансових ринках і надіслала шокові хвилі через глобальну торгівлю. Економічні експерти стурбовані можливими наслідками для світової економіки, якщо переговори не приведуть до позитивного результату. Як повідомляє BBC, успіх цих переговорів може стати важливим кроком у відновленні стабільності на міжнародних ринках.