Економіка

США та Китай досягли угоди щодо тарифної суперечки

Сполучені Штати та Китай уклали угоду в рамках тарифних переговорів, деталі якої будуть оголошені 12 травня.

США та Китай досягли угоди щодо тарифної суперечки

Угода між США та Китаєм

За даними DW, Уповноважений США з питань торгівлі Джеймісон Грір повідомив, що Сполучені Штати досягли "угоди" у переговорах з Китаєм щодо тарифної суперечки. За його словами, деталі угоди будуть оголошені в понеділок, 12 травня.

Китайська сторона, очолювана віцепрем'єром Хе Ліфеном, поки що не надала жодних коментарів після завершення переговорів, які відбулися в Женеві 11 травня.

Контекст тарифної суперечки

Президент США Дональд Трамп минулого місяця оголосив "надзвичайний стан" через величезний дефіцит у торгівлі з Китаєм, який становить 1,2 трильйона доларів. Грір зазначив, що угода, укладена з китайськими партнерами, має на меті вирішення цієї надзвичайної ситуації. "Ми впевнені, що угода, яку ми уклали, допоможе нам працювати над вирішенням цієї проблеми", - сказав він після дводенної зустрічі, цитуючи dpa.

Міністр фінансів США Скотт Бессент, який також перебував у Женеві, підтвердив, що було досягнуто "значного прогресу". Напередодні про позитивні результати переговорів повідомив і президент Трамп.

Вплив тарифів на світову економіку

Після вступу на посаду президента у січні 2025 року Дональд Трамп підвищив імпортні мита на товари з низки країн, включаючи Європейський Союз. Особливо він звинувачував Китай у недобросовісній торговельній практиці, підвищивши тарифи на китайські товари до 145 відсотків. У відповідь Китай запровадив контрмиту на американські товари у розмірі 125 відсотків.

Тривалий час жодна з країн не йшла на компроміс у цій суперечці. Трамп неодноразово заявляв, що Китай просив про переговори, тоді як китайський уряд стверджував, що саме Вашингтон звернувся до Пекіна з проханням розпочати діалог.

За оцінками аналітиків, нинішній рівень мит, встановлених США і Китаєм, матиме тривалий вплив на світову торгівлю і загрожує глобальному економічному зростанню.

Таким чином, досягнення угоди між двома країнами може стати важливим кроком у напрямку стабілізації міжнародної економічної ситуації.