
Пропозиція про перемир'я
У вівторок ввечері, після 21:00 за московським часом, секретар США Марко Рубіо представив спільну пропозицію України та США про 30-денне перемир'я з росією. Як повідомляє BBC, до середи вдень кремль ще не визначився з відповіддю на цю ініціативу.
Реакція кремля
Прес-секретар Міністерства закордонних справ росії Марія Захарова відмовилася коментувати деталі, зазначивши, що формування позиції російської федерації відбуватиметься всередині країни. Прес-секретар кремля Дмитро Пєсков також уникнув конкретики, заявивши, що не варто забігати наперед. Він додав, що Москва ознайомлюється з спільною заявою, опублікованою в Джидді.
Можливі наслідки
Згідно з інформацією, американський посланець Стів Віткофф може відвідати Москву в четвер, а Пєсков пообіцяв тримати пресу в курсі подій. Президент Володимир путін, безумовно, ретельно обмірковує, чи прийняти пропозицію про перемир'я, відхилити її або вимагати поправок.
Думки коментаторів схиляються до того, що відмова або внесення змін до пропозиції можуть бути найбільш вірогідними. Прокремлівський експерт Сергій Марков вважає, що якщо путін прийме пропозицію США, це може призвести до небезпечної ситуації, оскільки російська армія наразі має перевагу на фронті.
Погляди на перемир'я
Марков також висловив занепокоєння, що Україна може використати місяць перемир'я для переозброєння, тому росія може висунути умови, такі як вимога про припинення постачання західної зброї до Києва. "Умовою має бути введення ембарго на постачання зброї в Україну... Європа повинна підтримати перемир'я не лише словами, а й діями," - зазначив він.
Суспільна думка
Хоча деякі останні опитування показують, що зростає відсоток росіян, які підтримують проведення мирних переговорів з Україною, неясно, чи вплине громадська думка на рішення путіна. Інша можливість для росії полягає в тому, щоб прийняти перемир'я, а потім звинуватити Україну в порушеннях, сподіваючись дискредитувати Київ в очах Трампа.
Історичний контекст
Після анексії Криму в 2014 році було зроблено численні спроби реалізувати перемир'я між Москвою та Києвом, але всі вони зазнали невдачі. Якщо ця спроба буде успішною, це стане безпрецедентним випадком. Незважаючи на мовчання кремля, оголошення про пропозицію перемир'я активно обговорюється в російських медіа, деякі з яких висловлюють радість з приводу того, що Україна нібито підкорилася вимогам США.
Висновок
Незалежно від обговорень, остаточне рішення, як завжди, залишиться за Володимиром путіним. Як зазначив Пєсков, "ми не виключаємо необхідності телефонної розмови на найвищому рівні," що означає можливий прямий контакт між двома президентами. Деякі росіяни вважають, що це також є бажаним шляхом для Трампа, оскільки, за його словами, він укладає угоди лише з "босом".
Володимир Путін мирні переговори перемир'я російська агресія СШАСША пропонують план мирної угоди між Україною та росією
США представили росії та Україні план мирної угоди, що передбачає обмін територіями та заморожування конфлікту. Віцепрезидент Джей Ді Венс попередив про можливий вихід США з переговорів.
23 квітня 2025 р. 13:15
Путін про перемир'я в Україні: обіцянки без реальних зобов'язань
Путін дав неоднозначну відповідь на пропозицію США про 30-денне перемир'я в Україні, підкресливши, що Росія не готова до угоди.
14 березня 2025 р. 19:12
Путін намагається втягнути США в нескінченні переговори
Кремль не дав чіткої відповіді на ідею 30-денного перемир'я між Україною та Росією після візиту представника США.
14 березня 2025 р. 17:48
Перемир'я в Україні: Кремль під тиском США та України
Україна погодилася на 30-денне перемир'я, тепер Кремль має вирішити, чи прийме план Трампа для зупинки війни.
12 березня 2025 р. 02:12