Політика

США не підтримали заяву G7 про атаку росії на Суми

Адміністрація Трампа відмовилася підписати заяву G7, засуджуючи атаку рф на Суми, щоб зберегти можливість переговорів з москвою.

США відмовилися від засудження атаки росії

Адміністрація президента Дональда Трампа повідомила союзникам по «Великій сімці», що не може підписати заяву, яка засуджує атаку росії на місто Суми. Як повідомляє Bloomberg, причина цього рішення полягає в тому, що США «працюють над збереженням простору для переговорів про мир».

Дипломатичні зусилля

Згідно з джерелами, знайомими з дипломатичним листуванням, Трамп вважає, що продовження переговорів з москвою є важливим для досягнення миру. Канада, яка цього року головує у «Великій сімці», також підтвердила, що без підтримки США неможливо прийняти цю заяву. У чернетках заяви G7 планувалося зазначити, що напад на Суми є доказом рішучості росії продовжувати війну.

Контекст атаки на Суми

Нагадаємо, що росія випустила балістичні ракети по центру Сум у Вербну неділю, 13 квітня. Внаслідок атаки загинули щонайменше 35 людей, серед яких двоє дітей, а ще 129 осіб отримали поранення, включаючи 17 дітей, за даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Реакція Трампа

Дональд Трамп назвав цю атаку «жахливою» у коментарях журналістам, але не вдавався до подробиць, зазначивши, що, як йому повідомили, росія «зробила помилку». Трамп, який прагне укласти угоду, що покладе край війні росії в Україні, швидко переключився на те, щоб покласти провину за бойові дії на свого попередника Джо Байдена та президента Володимира Зеленського.

Підтримка України

Після нападу на Суми, майже 50 країн та міжнародних організацій висловили підтримку Україні. Президент Зеленський 14 квітня підтвердив, що міжнародна спільнота активно підтримує український народ у цей складний час.

Таким чином, ситуація навколо атаки на Суми та реакція міжнародної спільноти продовжує залишатися в центрі уваги, підкреслюючи важливість дипломатичних зусиль у вирішенні конфлікту.

За даними Forbes, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки міжнародних лідерів можуть суттєво вплинути на розвиток подій.