10 березня 2025 р. 02:50 Спільні військові навчання Ірану, Китаю та Росії в Оманській затоці

Спільні навчання "Security Belt-2025"

У понеділок, 10 березня 2025 року, військові кораблі Ірану, Китаю та росії розпочали свої щорічні спільні навчання в Оманській затоці. Ці навчання, відомі як "Security Belt-2025", проходять поблизу іранського порту Чабахар і є п'ятими спільними військовими маневрами з 2019 року, згідно з інформацією китайських державних ЗМІ.

Військові зв'язки трьох країн

Аналітики вважають ці навчання демонстрацією зростаючого партнерства між трьома авторитарними державами, які прагнуть протистояти впливу США та кинути виклик західному світовому порядку. Цього року ситуація виглядає ще більш виразно, оскільки президент США Дональд Трамп порушує традиційні західні альянси, обіймаючи росію на шкоду Україні та закликаючи азійських союзників більше платити за захист з боку США.

Реакція Трампа на навчання

На запитання про навчання Трамп заявив, що його це "зовсім не турбує". "Ми сильніші за всіх їх. У нас більше сили, ніж у всіх їх," - сказав він в інтерв'ю Fox News на борту Air Force One. У Вашингтоні зростають побоювання щодо нового стратегічного партнерства між Китаєм, росією, Іраном та Північною Кореєю, яке законодавці США описують як "осі авторитаризму".

Напруженість у відносинах з Іраном

Ці навчання також проходять на фоні зростаючої напруженості між США та Іраном. Повернувшись до Білого дому, Трамп відновив свою кампанію "максимального тиску" на Іран, намагаючись знизити експорт нафти до нуля, щоб зупинити Тегеран у отриманні ядерної зброї. Цей крок був засуджений Тегераном як "тактика залякування".

Військові сили, що беруть участь у навчаннях

За даними російського Міністерства оборони, у спільних військових навчаннях беруть участь 15 бойових кораблів, допоміжні судна та катери, а також вертольоти. Росія представлена корветами "Резкий" та "Російський герой Алдар Циденжапов", а також танкером "Печенега" Тихоокеанського флоту. Китай, у свою чергу, направив керований ракетний есмінець "Баотоу" та допоміжне судно "Гаоюху".

Мета навчань

Навчання мають на меті "підвищити військову довіру та зміцнити практичну співпрацю". Вони включатимуть симульовані удари по морських цілях, операції з огляду та захоплення, а також навчання з пошуку та рятування. Іран також направив корвет з прихованими ракетами та патрульний корабель, згідно з інформацією іранських державних ЗМІ.

Ці навчання підкреслюють зростаючу військову співпрацю між трьома країнами на фоні глобальних геополітичних змін.

військові навчання глобальна безпека Іран Китай росія

Військові навчання китаю в тайваньській протоці: ескалація напруженості

китай провів військові навчання в тайваньській протоці, симулюючи удари по ключових об'єктах. Тайвань рішуче засудив ці дії.

02 квітня 2025 р. 06:37

Китай проводить військові навчання біля Тайваню з живим вогнем

Китайські військові провели навчання з живим вогнем у Східно-Китайському морі, посиливши напруженість навколо Тайваню.

02 квітня 2025 р. 03:08

китай проводить військові навчання поблизу тайваню

китайські збройні сили розпочали спільні навчання, щоб "наблизитися" до тайваню з різних напрямків, згідно з офіційною інформацією.

31 березня 2025 р. 20:32

Спільні військові навчання Ірану, Росії та Китаю розпочнуться 11 березня

Іран, Росія та Китай проведуть спільні військові навчання в Індійському океані, починаючи з 11 березня. Ці маневри спрямовані на протистояння американському впливу.

09 березня 2025 р. 16:48