Політика

Спецоперація на митницях: викриття хабарництва та контрабанди

Правоохоронці провели масштабну операцію на митницях України, викривши злочинні схеми хабарництва та контрабанди.

Спецоперація на митницях: викриття хабарництва та контрабанди

Масштабна спецоперація на митницях України

Офіс Генерального прокурора спільно з Службою безпеки України (СБУ), Державним бюро розслідувань (ДБР), Національною поліцією та Бюро економічної безпеки (БЕБ) провели масштабну спецоперацію на митницях у Києві, Чернівцях, Одесі та Волинській області. Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив про викриття низки злочинних схем, які завдавали значних збитків державі.

Викриття хабарництва на митниці

У Києві правоохоронці затримали посадовця Державної митної служби, який організував схему видачі підроблених посвідчень Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Ці документи використовувалися для уникнення мобілізації. Затримання відбулося під час отримання хабаря у розмірі 6800 доларів США. Посвідчення видавалися через громадську організацію з підробленою айдентикою місії ОБСЄ.

Контрабанда цигарок через Чернівці

У Чернівецькій області правоохоронці викрили канал контрабанди цигарок через пункт пропуску «Порубне». Сигарети маскували під вантаж мінеральної вати. Румунські прикордонники затримали вантажівку, у якій виявили понад 130 000 пачок сигарет. Наразі перевіряється можливість участі митників у цій схемі.

Систематичне вимагання хабарів в Одесі

В Одесі чотирьох співробітників митниці викрито на систематичному вимаганні хабарів з підприємців за безперешкодне вивезення товарів. Окремо правоохоронці задокументували обшуки у посадовців одного з митних постів, які за хабарі оформлювали імпорт без сплати митних платежів.

Збитки від безмитного імпорту автомобілів

Посадовці Волинської регіональної митниці підозрюються у завданні збитків державі на майже 2,7 мільйона гривень. Їх викрили на безпідставному оформленні безмитного імпорту автомобілів іноземного виробництва.

Контекст змін у прокуратурі

Руслан Кравченко, який очолив Державну податкову службу наприкінці 2024 року, раніше займав посаду голови Київської обласної державної адміністрації. 17 червня Верховна Рада підтримала його призначення на посаду генерального прокурора України, а 21 червня президент Володимир Зеленський офіційно призначив його на цю посаду. Кравченко вже заявив про наміри реорганізувати департамент захисту інвестицій, який не виправдав очікувань у забезпеченні прав інвесторів та бізнесу.

Чи вдасться новому генпрокурору реформувати роботу Офісу генерального прокурора та забезпечити його незалежність, читайте у матеріалі Forbes.

Нове

Санкції США проти доповідача ООН через критику Ізраїлю

США запроваджують санкції проти Франчески Албанезе, доповідача ООН, через її критику військових дій Ізраїлю в Газі.

48 хвилин

Офіс генпрокурора запускає чат-бот для бізнесу

Офіс генерального прокурора України планує створити чат-бот для бізнесу, щоб спростити процес подачі скарг та запитів.

5 днів, 4 години

Руслан Кравченко реорганізував Департамент захисту інвестицій

Генеральний прокурор Руслан Кравченко оголосив про реорганізацію Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій, акцентуючи на необхідності змін.

1 тиждень, 6 днів

Руслан Кравченко призначив трьох заступників генпрокурора

Генеральний прокурор Руслан Кравченко призначив трьох заступників, рекомендованих Радою прокурорів, для покращення роботи прокуратури.

2 тижні

Руслан Кравченко призначений Генеральним прокурором України

Верховна Рада підтримала призначення Руслана Кравченка на посаду Генерального прокурора України. Президент має підписати указ.

3 тижні, 1 день