Спад довіри до економіки США
Довіра до економіки США різко падає, оскільки інвестори масово продають державні облігації на фоні зростаючих побоювань щодо впливу тарифів Дональда Трампа. Як повідомляє BBC, у середу відсоткова ставка на американських облігаціях, які традиційно вважаються "безпечним притулком" в часи кризи, досягла найвищого рівня з лютого, склавши 4,5%.
Введення нових тарифів
З опівночі набули чинності нові податки на товари, що імпортуються до США з близько 60 країн. У відповідь на введення 104% тарифу на китайські товари, Пекін запровадив 84% мито на американські продукти. Це призвело до різкого падіння фондових ринків у США, оскільки інвестори реагують на дії Трампа.
Проблеми з облігаціями
Продаж облігацій, які є по суті борговими зобов'язаннями уряду, створює серйозні проблеми для найбільшої економіки світу. Купівля державного боргу США, або Трежеріс
, вважається безпечною інвестицією, оскільки держава зобов'язується повернути борг. Однак зростання відсоткових ставок ускладнює для США запозичення коштів.
Можливі дії Федеральної резервної системи
Деякі аналітики вважають, що Федеральна резервна система може бути змушена втрутитися, якщо нестабільність продовжиться. > "Ми не бачимо іншого виходу для ФРС, окрім як здійснити екстрені покупки Трежеріс для стабілізації ринку облігацій", - зазначив Джордж Саравелос, глобальний керівник FX-досліджень у Deutsche Bank.
Ризик рецесії
Саймон Френч, головний економіст Panmure Liberum, повідомив, що ФРС може вирішити знизити процентні ставки, щоб захистити робочі місця в США, полегшуючи бізнесу доступ до кредитів. JP Morgan підвищив ймовірність рецесії в США з 40% до 60%, попереджаючи, що американська політика "схиляється від зростання".
Вплив на глобальні ланцюги постачання
Введення тарифів Трампом загрожує порушити багато глобальних ланцюгів постачання. Компанії, що імпортують товари, будуть змушені сплачувати податки, що може призвести до зростання інфляції. Питання залишається відкритим щодо масштабів та типу інвесторів, які продають американські облігації.
Перспективи фінансової війни
Саравелос зазначив, що > "залишилося мало простору для ескалації на торговому фронті". Наступний етап може загрожувати фінансовою війною, в якій Китай може почати продавати свої активи в США. > "Не може бути переможця в такій війні. Програє глобальна економіка", - попередив він.