
Смертний вирок за шпигунство
Колишній інженер китайського дослідницького інституту отримав смертний вирок за продаж секретних матеріалів іноземним шпигунським агентствам, повідомили китайські влади. Після відставки з інституту дослідник, відомий за прізвищем Лю, розробив ретельно спланований план для продажу розвідданих іноземним агентствам, згідно з інформацією, опублікованою в середу Міністерством державної безпеки Китаю.
Міністерство не назвало колишнього роботодавця Лю або іноземні групи, які нібито купили його матеріали. Це оголошення з'явилося на фоні зростаючих попереджень з боку Китаю про те, що його громадяни підпадають під вплив іноземних агентств, які намагаються вербувати їх у шпигуни.
"Безумці, які хочуть досягти успіху коротким шляхом, всі понесуть наслідки", - йдеться в статті міністерства.
Плани Лю
Вважаючи, що його несправедливо обійшли в інституті, Лю зберіг велику кількість секретних матеріалів перед відходом, маючи намір використати їх для помсти та шантажу. Після цього він приєднався до інвестиційної компанії, але після невдалих інвестицій, які призвели до боргів, звернувся до іноземного шпигунського агентства, яке отримало матеріали від нього за дуже низькою ціною, згідно з інформацією міністерства.
Це агентство згодом припинило контакт з Лю, і він спробував продати інформацію за кордоном.
"Протягом півроку він таємно подорожував до багатьох країн і серйозно розкрив секрети нашої країни", - йдеться в статті.
Зростаюча стурбованість Китаю
Лю, який зізнався після арешту, був позбавлений політичних прав на все життя. Пекін все більше насторожено ставиться до шпигунства і попереджає, що його громадяни вербуються іноземними шпигунськими агентствами, які намагаються отримати державні секрети Китаю.
У листопаді минулого року колишньому співробітнику китайського державного агентства був винесений смертний вирок після того, як його USB-накопичувач нібито був захоплений іноземними шпигунами, і він став їх маріонеткою, згідно з китайськими властями. У лютому минулого року австралійському письменнику Ян Хенгуну, відомому своїми блогами про права людини в Китаї, був винесений умовний смертний вирок за звинуваченнями у шпигунстві. Цей вирок був підтверджений, і Ян залишається за ґратами в Китаї, незважаючи на заклики австралійських лідерів про його звільнення.
Занепокоєння щодо китайського впливу та операцій з проникнення також зростає серед урядів у всьому світі, багато з яких у останні роки посилили арешти китайських громадян за звинуваченнями у шпигунстві.
За даними BBC, це рішення підкреслює серйозність ситуації з безпекою в Китаї.
безпека іноземні агенти Китай смертний вирок шпигунствоВідкриття російської шпигунки в Австрії: історія цветанки Д.
В Австрії викрито російську шпигунку болгарського походження, яка поширювала дезінформацію та стежила за опонентами кремля.
02 квітня 2025 р. 06:49
Тайвань звинуватив Китай у загрозі національній безпеці
Лідер Тайваню Лай Цзінь-тє оголосив Китай "ворожою силою" та анонсував нові заходи безпеки.
14 березня 2025 р. 05:51
Російські шпигуни: як Кремль переслідує журналістів у Європі
Російський журналіст Роман Доброхотов став мішенню Кремля через свої розслідування. Нещодавно в Лондоні засудили групу шпигунів, які планували його викрадення.
07 березня 2025 р. 15:36
Шпигунська мережа в Лондоні: три болгарина засуджені за шпигунство
Три болгарських громадянина, що проживають у Лондоні, визнані винними у шпигунстві на користь Росії, що стало частиною великої розвідувальної операції.
07 березня 2025 р. 15:33