
На смерть Папи Римського Франциска відреагували лідери багатьох держав світу, а також керівництво Євросоюзу і НАТО. Зокрема, виконувач обов'язків канцлера Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) зауважив, що зі смертю Папи Франциска Католицька Церква і світ втрачають "захисника слабких, людину, яка примиряла і мала добре серце". "Я дуже цінував його чітке бачення викликів, які стоять перед нами. Висловлюю співчуття релігійній спільноті в усьому світі", - написав він у X у понеділок, 21 квітня.
Своєю чергою ймовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) зазначив, що Франциска запам'ятають за його "невтомну відданість найслабшим членам суспільства, справедливості та примиренню". "Смирення і віра в милосердя Боже були його керівними принципами. Таким чином перший латиноамериканець, який зайняв Святий Престол, торкнувся людей в усьому світі, незважаючи на конфесійні кордони. Мої думки в цей час з вірянами всього світу, які втратили свого Святішого Отця. Нехай він спочиває в мирі", - написав Мерц.
До співчуттів приєднався також і президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier). Також відреагував на смерть Папи прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, зазначивши, що "його невтомні зусилля, спрямовані на розбудову справедливішого для всіх світу, залишать по собі тривалу спадщину". "Від імені народу Сполученого Королівства висловлюю найщиріші співчуття всій Католицькій Церкві", - наголосив він.
Президент Франції Еммануель Макрон також висловив співчуття, заявивши, що від Буенос-Айреса до Риму Папа Франциск хотів, щоб церква несла радість і надію найбіднішим. "Об'єднувала людей один з одним і з природою. Нехай ця надія відроджується нескінченно і після нього", - написав Макрон в X.
Президент Італії Серджо Маттарелла наголосив, що вчення понтифіка "нагадувало нам про послання Євангелія, солідарність між людьми, обов'язок бути поруч із найслабшими, міжнародну співпрацю та мир у людстві". Серед європейських лідерів співчуття також висловив президент Польщі Анджей Дуда, прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схоф, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган від імені народу своєї країни висловив співчуття родині Франциска, Ватикану та католицьким вірянам. Папа Франциск "надавав великого значення діалогу між різними релігійними групами та проявляв ініціативу перед лицем гуманітарних трагедій", - написав він в Х.
Президент США Дональд Трамп коротко відреагував на новину про смерть Папи Римського Франциска у своїй соцмережі TruthSocial: "Спочивайте у мирі, Папа Франциск! Нехай благословить Господь його та всіх, хто його любив!". Віцепрезидент США Джей Ді Венс, який останнім з високопосадовців відвідав Папу Римського напередодні, наголосив, що його серце з мільйонами християн у всьому світі, які любили Франциска. "Я був радий його вчора побачити, хоча він, очевидно, був дуже хворий. Але я завжди буду пам’ятати його за наведену нижче проповідь, яку він виголосив у перші дні COVID. Це було дійсно дуже красиво. Хай Бог упокоїть його душу", - написав він.
Президент Аргентини Хав'єр Мілей також відреагував на смерть свого співвітчизника. "Попри розбіжності, які сьогодні здаються незначними, знати його в його доброті і мудрості було для мене справжньою честю", - написав він в Х. В Аргентині буде оголошена семиденна жалоба, вказує Reuters.
Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) зазначила, що Франциск надихнув мільйони людей, далеко за межами Католицької Церкви, своїм смиренням і чистою любов'ю до менш щасливих людей. "Мої думки з усіма, хто відчуває цю глибоку втрату. Нехай вони знайдуть розраду в думці, що спадщина Папи Франциска й далі вестиме всіх нас до більш справедливого, мирного і милосердного світу", - написала вона.
Свої співчуття висловив і президент Європейської Ради Антоніу Кошта. Зокрема, він вказав на те, що понтифік був глибоко співчутливою людиною, приділяв увагу глобальним викликам нашого часу - міграції, кліматичним змінам, нерівності й миру. "У своєму останньому посланні до Всесвітнього дня миру він запропонував три дії, які мають привести до "сталих змін" - прощення міжнародних боргів, скасування смертної кари та переспрямування військових видатків на подолання голоду. Нехай його ідеї й надалі ведуть нас до майбутнього, сповненого надії", - написав президент Євроради у Х.
Своєю чергою верховна представниця ЄС з зовнішньої і безпекової політики Кая Каллас зауважила, що Папа Франциск завжди був лідером у захисті нужденних та у відстоюванні людської гідності. А президентка Європейського парламенту Роберта Мецола зауважила, що щира усмішка "народного Папи" підкорила серця мільйонів людей в усьому світі. Співчуття висловив і генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Марк Рютте, зазначивши, що Папа Франциск надихав мільйони людей у світі своєю відданістю миру та співчуттю. "Найглибші співчуття католицькій спільноті та всім, хто був зворушений його людяністю", - написав він.
Нагадаємо, Франциск помер о 7:35 ранку у Великодній понеділок у своїй резиденції у віці 88 років. За даними DW
Католицька Церква Папа Франциск світові лідери смерть співчуттяПапа Франциск: Прощання з першим латинським папою
У Ватикані та Римі тисячі людей прощаються з Папою Франциском, який помер 21 квітня 2025 року. Його похоронна меса відбувається на площі Святого Петра.
26 квітня 2025 р. 12:01
Папа Франциск: Світ прощається з першим латиноамериканським понтифіком
Після смерті Папи Франциска, перший латиноамериканський понтифік, світ вшановує його пам'ять. Папа помер у віці 88 років у Ватикані.
22 квітня 2025 р. 04:06
Папа Франциск помер: останні миті та спогади вірян
Папа Франциск помер у понеділок, залишивши по собі незабутні спогади. Його останні слова прозвучали під час Великодня, коли він благословив тисячі вірян.
21 квітня 2025 р. 18:48
Папа Франциск помер: кінець епохи для Католицької церкви
Папа Франциск, який став голосом бідних і реформатором Католицької церкви, помер у віці 88 років, повідомив Ватикан.
21 квітня 2025 р. 08:06