Політика

Скорочення цивільного персоналу Пентагону: нові плани гегсета

Міністр оборони США підписав меморандум про масові звільнення цивільних працівників Пентагону, підтверджуючи наміри адміністрації Трампа.

Скорочення цивільного персоналу Пентагону: нові плани гегсета

Масові звільнення в Пентагоні

29 березня 2025 року Міністр оборони США Піт Гегсет підписав меморандум, що передбачає масове скорочення цивільного персоналу Пентагону. Як повідомляє Bloomberg, це рішення є частиною кампанії президента США Дональда Трампа, спрямованої на зменшення федеральної робочої сили.

У лютому цього року Міністерство оборони США оголосило про плани звільнити від 5 до 8% свого цивільного персоналу. Хоча в підписаному меморандумі не вказано точний відсоток звільнень, відомо, що в Пентагоні працює близько 950 000 цивільних осіб. Таким чином, скорочення можуть торкнутися приблизно 76 тисяч осіб.

Програма відстроченої відставки

Гегсет закликав до реалізації програми відстроченої відставки та надання можливості добровільного дострокового виходу на пенсію для цивільних службовців, які мають на це право. Він також попросив керівників Міністерства оборони надати йому "пропоновану організаційну схему" своїх відомств до 11 квітня.

Контекст змін

Після приходу до влади Дональда Трампа його адміністрація почала впроваджувати жорсткі заходи зі скорочення федеральних установ та міжнародних програм. Створений Трампом Департамент ефективності уряду (DOGE), який контролює мільярдер Ілон Маск, активно урізає державні видатки, закриваючи цілі структури та звільняючи тисячі чиновників.

Серед інших заходів нової команди Трампа вже відзначено скорочення програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та фінансування іномовників "Голос Америки" та "Радіо Свобода". Проте нещодавно стало відомо, що Агентство США з глобальних медіа (USAGM) відкликає своє рішення про скасування гранту для "Радіо Свобода", а грантова угода знову набирає чинності.

Судові рішення

Крім того, суд наказав адміністрації Трампа тимчасово призупинити процес закриття радіокомпанії "Голос Америки", заборонивши уряду звільнити 1300 журналістів та інших працівників американської служби новин, яких раптово відправили у відпустку на початку місяця.

Ці зміни в Пентагоні та інших федеральних установах викликають занепокоєння серед працівників та експертів, які стежать за розвитком подій у сфері державного управління.

За даними DW, ситуація продовжує залишатися напруженою, і подальші кроки адміністрації можуть суттєво вплинути на функціонування державних структур.

Нове

Зміни до законодавства обмежують незалежність НАБУ і САП

Керівники НАБУ і САП закликали до повернення скасованих гарантій після змін у законодавстві, які обмежують їхню незалежність.

0 хвилин

Скорочення в Державному департаменті США: понад 1000 звільнень

У Державному департаменті США звільнено понад 1000 співробітників в рамках реформи Трампа. Це викликало занепокоєння щодо національної безпеки.

1 тиждень, 4 дні

Звільнення 600 працівників «Голосу Америки» під час адміністрації Трампа

Адміністрація Трампа звільнила понад 600 працівників «Голосу Америки», скоротивши штат до менш ніж 200 осіб.

1 місяць

Суд зупинив масові звільнення федеральних працівників Трампа

Апеляційний суд Каліфорнії призупинив звільнення працівників, наказані Трампом. Суд вважає, що це перевищує повноваження президента.

1 місяць, 3 тижні

трамп скорочує фінансування медіаагентств сша

президент сша дональд трамп підписав указ про скорочення семи федеральних агентств, включаючи usagm, що вплине на «радіо свобода».

4 місяці, 1 тиждень

<