02 квітня 2025 р. 06:00 Скандал з шахрайськими центрами в М'янмі: тисячі жертв звільнені

Масове звільнення жертв шахрайства в М'янмі

Близько 7000 людей, які стали жертвами шахрайських центрів у М'янмі, нещодавно звільнили. Ці центри, контрольовані кримінальними угрупованнями, розташовані на кордоні з Таїландом, де жертв примушують працювати на шахрайські схеми, обманюючи людей, зокрема, американських громадян, з їхніми заощадженнями. Як повідомляє CNN, звільнені люди стояли в рядах під охороною озброєних охоронців і з радістю відповідали на запитання про бажання повернутися додому.

Проблема шахрайства в регіоні

Шахрайські центри, які здебільшого контролюються китайськими кримінальними синдикатами, існують вже багато років, приносячи мільярди доларів від шахрайства та відмивання грошей. За оцінками експертів, в регіоні близько 100,000 людей залишаються в полоні. > "Ці синдикати не зупиняться", - зазначив Каннаві Сюебсанг, тайський законодавець, який очолює зусилля з визволення жертв.

Технології шахрайства

Аналізуючи ситуацію, експерти вказують на те, що шахрайські угруповання швидко адаптуються до нових технологій, використовуючи криптовалюту та штучний інтелект для створення шахрайських сценаріїв. > "Це ситуація, з якою регіон ніколи не стикався раніше", - зазначив Джон Войцик, аналітик з організованої злочинності в ООН. Він підкреслив, що шахрайство стало більш небезпечним і масштабним, ніж будь-коли раніше.

Взаємодія з озброєними угрупованнями

Шахрайські центри, такі як KK Park, розташовані на території, контрольованій етнічними міліціями М'янми. Ці угруповання, зокрема, погодилися допомогти в боротьбі з незаконним трафіком після тиску з боку китайських і тайських властей. Проте, за словами аналітиків, вони також можуть бути безпосередньо залучені до шахрайських операцій.

Гуманітарна криза

Ситуація з жертвами шахрайства в М'янмі стає все більш критичною. Багато з тих, хто був звільнений, залишаються в тимчасових притулках у Таїланді, чекаючи на повернення додому. > "Це фактично гуманітарна криза", - зазначив Тауер, директор програми в М'янмі Інституту миру США. Водночас, М'янма стикається з наслідками великого землетрусу, що ускладнює ситуацію.

Висновок

Проблема шахрайства в М'янмі залишається невирішеною, і без стабільності в країні, ймовірно, не буде можливості для остаточного розв'язання цієї ситуації. Як зазначив Каннаві, > "поки мир не стане реальністю в М'янмі, це буде реальністю на кордоні".

гуманітарна криза кримінальні угруповання М'янма технології шахрайство

США піддаються критиці за допомогу М'янмі після землетрусу

Після руйнівного землетрусу в М'янмі США стикаються з критикою за недостатню допомогу.

10 квітня 2025 р. 17:00

Землетрус у М'янмі: понад 150 загиблих та тисячі постраждалих

Сильний землетрус у М'янмі забрав життя щонайменше 144 людей, ще 732 отримали поранення. Події відбулися 28 березня 2025 року.

28 березня 2025 р. 17:48

Скандал з торгівлею людьми: США скорочують фінансування

Скорочення фінансування програм протидії торгівлі людьми в США загострює глобальну кризу, що торкається тисяч жертв у Південно-Східній Азії.

10 березня 2025 р. 21:40

Смерть індійця на кордоні з Ізраїлем: жертва шахрайства

Сім'я індійця, застреленого на кордоні з Ізраїлем, стверджує, що він став жертвою шахрайства з працевлаштуванням.

07 березня 2025 р. 12:04