26 березня 2025 р. 21:34 Скандал у білому домі: витік інформації про військові плани сша

Витік чутливої інформації

У середу Білий дім висловив обурення після публікації журналу The Atlantic, який оприлюднив повний текст повідомлень між національними безпековими чиновниками в груповому чаті Signal. Журналіст Джеффрі Голдберг, який випадково потрапив до чату серед старших членів кабінету, поділився текстами, в яких міністр оборони США Піт Хегсетх надав чутливу інформацію, зокрема детальні графіки та дані про підрозділи, за кілька годин до запланованого удару США в Ємені.

Голдберг зазначив, що вирішив опублікувати цю інформацію після звинувачень адміністрації Трампа у брехні щодо розподілу секретної інформації. Офіційні особи продовжували наполягати на своїй позиції навіть після публікації нових повідомлень. Проте деякі старші чиновники почали визнавати, що цей епізод був помилкою, зокрема державний секретар Марко Рубіо, який брав участь у груповому чаті.

"Очевидно, що хтось зробив помилку... велику помилку, і додав журналіста", - сказав Рубіо під час візиту на Ямайку.

Реакція адміністрації

Директор національної розвідки Тулсі Габбард, також учасниця чату, повідомила Комітету з розвідки Палати представників, що Національна рада безпеки проведе "глибокий аналіз", щоб з'ясувати, як журналіст потрапив до чату. Вона також визнала, що це була помилка, хоча наполягала на тому, що жодна секретна інформація не була розподілена. Президент Трамп описав цей епізод як "не велика справа", тоді як радник з національної безпеки Майк Уолтц, який створив групу, заявив, що бере на себе "повну відповідальність" за це.

Демократи, тим часом, закликали Хегсетха піти у відставку, стверджуючи, що інформація, яку він випадково поділився з журналістом, могла поставити під загрозу життя американських військовослужбовців, якби вона потрапила до рук противника США. Голдберг шокував Вашингтон, коли раніше на цьому тижні опублікував статтю, в якій розповів, як він опинився в групі чату на Signal, зашифрованому додатку для обміну повідомленнями.

Важливість інформації

У новій статті, опублікованій у середу, Голдберг зазначив, що вирішив опублікувати повідомлення, що стосуються планів атаки в Ємені, щоб американці могли "самі зробити висновки".

"Існує чіткий суспільний інтерес у розкритті інформації, яку радники Трампа включили в незахищені комунікаційні канали, особливо тому, що старші чиновники адміністрації намагаються зменшити значення повідомлень, які були розподілені", - написали Голдберг і співавтор Шейн Гарріс.

На брифінгу в Білому домі прес-секретар Каролін Левітт безпосередньо атакувала Голдберга, звинувативши його в тому, що він "ненавидить Трампа" і що "пропагандисти в медіа" просувають "сигнальну обманку".

"Справжня історія тут - це величезний успіх рішучих військових дій проти терористів Хуті", - продовжила Левітт.

Опубліковані повідомлення містять деталі "пакету" ударів американських військ для атак в Ємені - військовий термін, що стосується набору літаків або систем озброєння, які братимуть участь в операції. Інші повідомлення стосуються оцінок збитків після удару, а також операцій ЦРУ в Ємені та очікуваних ізраїльських ударів по Хуті.

Хегсетх продовжував захищати себе в середу, стверджуючи, що "вони знають, що це не плани війни".

"Немає підрозділів, немає місць, немає маршрутів, немає шляхів польоту, немає джерел, немає методів, немає секретної інформації", - додав він.

Проте кілька військових експертів і ветеранів розвідувальної спільноти заявили, що інформація була надзвичайно чутливою і ніколи не повинна була бути розподілена в комерційному додатку для обміну повідомленнями.

"Плани війни зазвичай є планом проведення цілого конфлікту", - сказав Мік Мулрой, колишній заступник помічника міністра оборони США для Близького Сходу. "Атакувальні плани походять з цього і йдуть до рівня окремих підрозділів. Обидва є секретними і надзвичайно чутливими", - додав він. "Можна насправді стверджувати, що плани атаки є більш чутливими, оскільки вони є більш детальними і специфічними за часом, місцем і способом", - підсумував він.

військова допомога військові дії військові плани інформаційна безпека США

Скандал у сша: журналіст випадково потрапив у секретний чат

У сша розгорівся скандал через те, що журналіст випадково потрапив у секретний чат, де обговорювали військові операції в ємені.

25 березня 2025 р. 19:54

Скандал у Трампа: журналіст отримав доступ до військових планів

У Вашингтоні розгортається скандал через витік інформації з адміністрації Трампа. Журналіст отримав доступ до секретних військових планів щодо атаки на Хуситів у Ємені.

25 березня 2025 р. 12:31

Скандал у Білому домі: можливе звільнення радника Волца

У Білому домі обговорюють можливе звільнення радника з нацбезпеки Майка Волца через витік інформації про військові удари.

25 березня 2025 р. 12:16