14 березня 2025 р. 07:16 Ситуація в Україні: новий мирний план США та уроки Мінських угод

Новий мирний план США

У вівторок Сполучені Штати представили Україні нову пропозицію щодо припинення вогню, яку українська сторона прийняла. Державний секретар США Марко Рубіо зазначив, що це частина плану, "щоб завершити цей конфлікт у спосіб, який буде стійким і тривалим". Проте ця обіцянка несе ризики для України, враховуючи досвід попередніх мирних угод.

Уроки Мінських угод

Останній раз, коли Україна підписала мирну угоду з росією, це сталося десять років тому, і результатом стали лише спорадичні акти насильства, зростаюча недовіра та, врешті-решт, повномасштабна війна. Президент України Володимир Зеленський у недавньому інтерв'ю згадав, що "путін може обманути". Це стосується Мінських угод, які були підписані у вересні 2014 року та знову в лютому 2015 року, але так і не були повністю реалізовані.

Військові поразки та дипломатичні зусилля

Згідно з інформацією CNN, обидві Мінські угоди були підписані після великих військових поразок України, що поставило її союзників у складне становище під час переговорів. Як зазначила колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель, "криза не може бути вирішена військовими засобами".

Сучасні виклики для України

Сьогодні, коли Україна "приймає" нову пропозицію про тимчасове припинення вогню, вона стикається з подвійним викликом. По-перше, росія продовжує наступ на сході, завдаючи щоденних авіаударів по українських містах. По-друге, США, найбільший союзник України, затримали важливу військову допомогу через публічний конфлікт між Зеленським та президентом Трампом.

Ризики повторення історії

Експерти попереджають, що невдачі Мінських угод слугують застереженням для сучасних миротворців. Як зазначає Сабіна Фішер, старший науковий співробітник Німецького інституту міжнародних і безпекових справ, "ситуація України зараз дуже нестабільна". Вона підкреслює, що швидкі угоди можуть призвести до помилок, які не забезпечать довгострокових рішень.

Висновки

Уроки, які ми можемо винести з Мінських угод, свідчать про те, що недостатній тиск на москву та ігнорування її ролі в конфлікті призвели до того, що угоди не вирішили корінні причини війни. Як зазначив Йоганнес Регенбехт, "путін прагнув покласти край Україні як незалежній нації". Це питання залишається актуальним і сьогодні, оскільки переговори в Саудівській Аравії не наближаються до вирішення основних проблем, які стоять перед Україною.

війна в Україні допомога Україні мирні угоди переговори США

Дипломатичні зусилля для завершення війни в Україні активізуються

У Лондоні тривають переговори між представниками України, США, Великої Британії, Німеччини та Франції щодо завершення війни в Україні. Проте, успіх цих зусиль залишається під питанням.

23 квітня 2025 р. 14:19

Перемовини між Україною та росією: нові можливості для миру

Президент росії володимир путін вперше за роки висловив готовність до двосторонніх переговорів з Україною, під тиском США та Європи.

22 квітня 2025 р. 05:10

Нові російські авіаудари в Україні після Великоднього перемир'я

Після закінчення Великоднього перемир'я Україна зазнала нових російських авіаударів, внаслідок яких загинули щонайменше три особи.

21 квітня 2025 р. 07:06

Переговори США з москвою та києвом: безглуздість чи надія?

Переговори між США, москвою та києвом у Саудівській Аравії не принесли результатів. Німецькі ЗМІ оцінюють їх як безглузді.

26 березня 2025 р. 16:48