Політика

Сировинна угода між США та Україною: нові виклики та можливості

Підписання сировинної угоди між США та Україною стало важливою подією, що викликала широкий резонанс у європейських медіа.

Сировинна угода між США та Україною: нові виклики та можливості

Підписання угоди: новий етап у відносинах США та України

За даними DW, Підписання сировинної угоди між Сполученими Штатами та Україною стало однією з головних тем на шпальтах європейських видань, що вийшли в п'ятницю, 2 травня. Ця угода, на думку коментаторів, може стати важливим кроком у розвитку двосторонніх відносин, але також підкреслює складність ситуації в Україні.

Коментарі європейських видань

Коментатор французького видання Le Figaro вважає, що угода ще раз унаочнила, яким непростим і тернистим може бути шлях до мирного врегулювання в Україні. "Сировинна угода - це крок у правильному напрямку. Адміністрація Трампа може похвалитися тим, що вирвала у Києва 'компенсацію' за надану Україні військову допомогу. Президент України Володимир Зеленський, зі свого боку, може вважати, що йому пощастило укласти конкретне партнерство з Вашингтоном. Однак ця 'угода' також показує, наскільки довгим і кам'янистим залишається шлях до самої мирної угоди", - зазначає видання.

Британська The Telegraph підкреслює, що Дональд Трамп підтримує Україну не з міркувань відданості міжнародному праву, а через національні інтереси США. "Ця угода дає американським компаніям можливість видобувати важливі природні ресурси України в партнерстві з країною. Чи наявні ці ресурси насправді в достатній кількості, щоб це уможливило їхній комерційно вигідний видобуток, покаже час", - зазначає видання.

Натомість The Independent вбачає в угоді неабиякий шанс для України. "Можливо, Володимир Зеленський усе-таки мав кілька 'козирів' у рукаві. Ця угода набагато краща за попередні версії - не лише для України, але й для США. За оптимістичного сценарію, угода могла б призвести до тісніших промислових і технологічних зв'язків зі США, а також до можливого вступу України до Європейського Союзу", - пише видання.

Важливість угоди для України

Іспанська газета El Mundo зазначає, що шлях до підписання угоди був важким і позначений двома історичними сценами. "Угоду позитивно сприйняли уряди обох країн, і вона містить значно кращі умови, ніж ті, які спочатку хотів нав'язати Білий дім. Однак поки що зарано говорити про те, до чого ця угода насправді призведе", - констатує видання.

Німецьке видання Rheinische Post вважає, що угода не є історичною, але є знаком надії для України, що потерпає від війни. "Економічно Україну тут все більш-менш влаштовує: всупереч тому, чого спочатку вимагав Дональд Трамп, Київ не буде зобов'язаний повертати мільярди за надану раніше військову допомогу. Також, всупереч побоюванням, Київ не втратить контроль над своїми природними ресурсами", - зазначає видання.

Висновки

Таким чином, підписання сировинної угоди між США та Україною відкриває нові можливості, але також ставить перед країною нові виклики. Як зазначає DW, шлях до миру вимагає вмілої гри щодо тиску на москву і Київ, реальних гарантій безпеки для України, креативних і майстерних дипломатичних формулювань. І терпіння...

Нове

Ремонт 16 причалів у Чорноморську: нові можливості для порту

У Чорноморську розпочали підготовку до ремонту 16 причалів, що покращить інфраструктуру порту. Витратять понад 50 мільйонів гривень.

0 хвилин

Трамп сподівається на $350 млрд від угоди з Україною

Президент США Дональд Трамп заявив про можливість отримання понад $350 млрд від угоди з Україною, що може вплинути на відносини з росією.

2 місяці

Трамп закликав Україну терміново підписати угоду про надра

Президент США Дональд Трамп висловив занепокоєння через затримку підписання угоди між Україною та США про доступ до корисних копалин.

2 місяці, 1 тиждень

США та Україна готуються підписати угоду про копалини

США та Україна планують підписати угоду про доступ до українських копалин, незважаючи на скандал у Білому домі.

4 місяці

Угода між Україною та США: нові перспективи співпраці

США та Україна обговорюють нову угоду, яка може суттєво змінити співпрацю між країнами. Які наслідки це матиме для України?

4 місяці, 1 тиждень