11 березня 2025 р. 15:44 Signal перестав реагувати на запити українських правоохоронців

Signal і українські правоохоронці

Месенджер Signal перестав реагувати на запити українських правоохоронців на фоні політичних змін у США. Про це під час свого виступу на Kyiv International Cyber Resilience Forum 2025 заявив заступник голови Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Сергій Демедюк.

«Поки відбуваються політичні зміни в США, Signal перестав реагувати на звернення правоохоронних органів. Раніше месенджер реагував на аналогічні звернення», – зазначив Демедюк в кулуарах форуму. За його словами, для комунікації з українськими правоохоронцями у Signal був встановлений окремий канал, але наразі цей канал не працює.

Причини відсутності комунікації

Демедюк припускає, що відсутність комунікації з боку адміністрації месенджера може бути тимчасовою. «Раніше Telegram був єдиним месенджером, який не реагував на звернення правоохоронців. Зараз до нього приєднався Signal», – додав він.

Заступник голови РНБО також зазначив, що найчастіше правоохоронці звертаються до адміністрації месенджерів через фішинг та фінансове шахрайство.

«Після затримання Дурова у Франції ситуація з Telegram покращилась – вони надали інструмент, через який правоохоронці можуть спілкуватися з адміністрацією месенджера», – підкреслив Демедюк.

Контекст ситуації

Месенджер Signal, орієнтований на конфіденційність, розроблений некомерційною організацією Open Whisper Systems. У 2024 році месенджер мав 70 млн активних користувачів глобально. Проте, у вересні 2024 року Держспецзв’язку виявила кібератаку на мобільні пристрої українських військових, яка здійснювалася за допомогою месенджера Signal. Хакери відправляли військовим у Signal повідомлення з посиланнями для завантаження шкідливих програм.

Засновника Telegram Павла Дурова затримали у Франції, де прокуратура підозрює його у 12 злочинах, серед яких відмова співпрацювати з владою та відмивання грошей. Після цього Telegram змінив свою політику безпеки, що дозволяє користувачам повідомляти про незаконний контент у приватних групах і чатах. Нові правила застосовуватимуться у всіх країнах, де працює Telegram.

Таким чином, ситуація з месенджерами в Україні залишається напруженою, і правоохоронці стикаються з новими викликами у боротьбі з кіберзлочинністю.

За даними Forbes, ця проблема потребує термінового вирішення, адже без належної комунікації з месенджерами правоохоронці можуть залишитися без важливих інструментів для боротьби з злочинністю.

Signal Telegram кіберзлочинність комунікація правоохоронці

Єврокомісія прагне доступу до зашифрованих повідомлень

Європейська комісія ініціює доступ до зашифрованих месенджерів для боротьби зі злочинністю, викликаючи занепокоєння щодо кібербезпеки.

23 квітня 2025 р. 15:17

Дуров: Telegram залишить ринок, але не послабить шифрування

Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що месенджер швидше залишить ринок, ніж порушить права людини чи послабить шифрування.

21 квітня 2025 р. 15:16

Секретний чат у Signal: скандал з американськими чиновниками

Секретний чат у додатку Signal між високопосадовцями США викликав обурення. Лідер демократів у Сенаті назвав це одним з найбільших витоків військової інформації в історії.

25 березня 2025 р. 14:54

Telegram досяг 1 мільярда активних користувачів щомісяця

Telegram оголосив про досягнення важливої віхи – понад 1 мільярд активних користувачів щомісяця, ставши другим за популярністю месенджером у світі.

19 березня 2025 р. 17:55